ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мін'юст США заявило, що зламало хакерську мережу російської розвідки

Велика Епоха
На цій ілюстрації, зробленій 19 серпня 2022 року, видно руку на ноутбуці, на екран якого виводиться бінарний код на тлі російського прапора. (REUTERS/Dado Ruvic/Ілюстрація)

Міністерство юстиції США заявило в четвер, що зламало хакерську мережу, контрольовану російською розвідкою, пише Reuters.

"Міністерство юстиції прискорює наші зусилля, щоб зірвати кібер-кампанії російського уряду проти Сполучених Штатів і наших союзників, включаючи Україну", – заявив у своїй заяві генеральний прокурор США Меррік Гарланд.

Озброєне рішенням суду, ФБР у січні вивело з ладу "глобальну платформу кібершпигунства", створену Головним розвідувальним управлінням Росії, більш відомим як ГРУ, йдеться у повідомленні.

"Примітно, що це вже втретє з моменту невиправданого вторгнення Росії в Україну, коли міністерство позбавляє російські спецслужби ключового інструменту, який використовувався для продовження актів агресії Кремля", – заявив помічник генерального прокурора Метью Олсен.

Хакерська мережа, також відома як ботнет, працювала шляхом компрометації та встановлення шкідливого програмного забезпечення на вразливі комп'ютерні маршрутизатори по всьому світу, яке потім могло бути використане для подальших атак. Хакери часто використовують ботнети для приховування своєї діяльності та надання більшого масштабу своїм операціям.

ФБР надіслало фрагменти комп'ютерного коду через інтернет на заражені маршрутизатори, модифікувавши їхні брандмауери, щоб заблокувати подальший доступ. Чиновники заявили, що цей крок є тимчасовим, і власники повинні оновити своє програмне забезпечення, щоб вирішити проблему. Більшість уражених роутерів встановлені в малих або домашніх офісах.

Гарланд заявив, що російські спецслужби в цьому випадку покладалися на злочинні угруповання для розробки програми ботнету.