ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Трансжінка судиться за право доступу до жіночих роздягалень в армії Іспанії

Велика Епоха
Франсіско Хав'єр

В Іспанії солдат, який нещодавно змінив стать у документах, вимагає доступу до жіночих роздягалень, що дозволяє йому місцевий закон про самовизначення.

Франсіско Хав'єр Л. Г. — бородатий сорокадворічний солдат. Він одягається як чоловік і носить чоловіче ім'я. Він не хоче нічого змінювати: за його власними словами, він любить своє чоловіче тіло і все, що з ним пов'язано. Крім того, його сексуально приваблюють жінки. Але у квітні 2023 року в мерії Севільї він змінив свою юридичну стать.

Іспанські військові спочатку відмовили Франсиско Хав'єру Л. Г. у доступі до загальних приміщень, призначених для жінок, пославшись на те, що вони переповнені. Однак вони визнали, що з юридичної точки зору жінка не повинна переодягатися в чоловічих роздягальнях.

Як компроміс вони запропонували трансжінці можливість переодягатися в жіночих офіцерських каютах у певний, заздалегідь встановлений час.

Франциско Хав'єр має намір подати скаргу на це рішення. Він стверджує, що правила не є ні справедливими, ні правильними. Він "зазнає дискримінації через свою стать. Несправедливо змушувати його приймати душ у певний час. Оскільки він юридично визнаний жінкою, ніхто не може відмовити йому в доступі до жіночих кімнат. Це дискримінація і явне порушення закону".

Іспанська активістка із захисту прав жінок Ана Поллан вважає, що шанси на успіх у суді дуже високі, і написала у твіттері X: "Ця жінка на ім'я Франциско не порушує жодних існуючих законів. Вона скрупульозно дотримується всіх формальностей, передбачених законом про трансгендерів, і немає жодних юридичних підстав відмовляти їй у цих правах. Ось що відбувається, коли дурні інтелектуали ухвалюють закони".

"Я задоволений своїм тілом, і мене [сексуально приваблюють] жінки, але я зрозумів деякі речі і відчув себе жінкою. Наприклад, я косметолог, і мені приємніше спілкуватися з жінками, ніж із чоловіками", — каже Франциско. "Коли вийшов новий закон [про транссексуалів], я запитав свою доньку, чи не буде вона заперечувати, якщо я стану жінкою. Їй 10 років, і вона відповіла, що не проти. Тоді я прийняв рішення зробити це".

Деякі газети в Іспанії пишуть про трансфобну ситуацію в армії та дискримінацію солдата Франсіско тільки тому, що він не хоче приймати гормони. Зазвичай такі газети включають у статтю абзац, який пояснює, що трансгендерна жінка запитала згоди своєї восьмирічної доньки, перш ніж змінити стать. Дочка погодилася, і це було найважливішим для Франциско. Чому б решті світу не бути таким же терпимим, як його дочка?

Інші газети описують Франциско як чоловіка, який прагне потрапити в жіночий простір. Вони повідомляють про його появу в телепрограмі "Перші побачення", де він розповів про свій сексуальний фетиш до високих підборів. Він натякнув, що й сам збуджується від носіння такого високого взуття.

Далі газети повідомили, що в майбутньому жінки в іспанській армії повинні будуть роздягатися і приймати душ у присутності чоловіка. Відмова матиме дисциплінарні наслідки.

Мадрид став першим регіоном, який скасував деякі закони про транссексуалів у грудні 2023 року після масових протестів з боку жіночих асоціацій. Однак національний закон залишається чинним. Будь-який чоловік, який звернувся до мерії, має право відвідувати місця, призначені для жінок. Очікується, що в лютому бундестаг Німеччини також ухвалить подібний закон про самовизначення.