ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великі технокомпанії пообіцяли вжити заходів проти обману виборців за допомогою ШІ (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Найбільші технологічні компанії підписали в п'ятницю договір про запобігання використанню інструментів ШІ для зриву демократичних виборів по всьому світу.

Керівники Adobe, Amazon, Google, IBM, Meta, Microsoft, OpenAI і TikTok зібралися на Мюнхенській конференції з безпеки, щоб оголосити про нову схему реагування на створені штучним інтелектом підробки, які навмисно обманюють виборців. Дванадцять інших компаній, включно з X Ілона Маска, також підписали угоду.

"Усі визнають, що жодна технологічна компанія, жоден уряд, жодна організація громадянського суспільства не в змозі самостійно впоратися з появою цієї технології та її можливим несумлінним використанням", — сказав Нік Клегг, президент із глобальних питань Meta, материнської компанії Facebook та Instagram, в інтерв'ю перед початком саміту.

Угода має здебільшого символічний характер, але спрямована на дедалі реалістичніші зображення, аудіо- та відеоматеріали, що створюються штучним інтелектом, "які оманливо підробляють або змінюють зовнішність, голос або дії політичних кандидатів, посадовців, відповідальних за проведення виборів, та інших ключових учасників демократичних виборів, або надають виборцям неправдиву інформацію про те, коли, де і як вони можуть законно проголосувати".

Компанії не зобов'язуються забороняти або видаляти фальшивки. Натомість в угоді описуються методи, які вони використовуватимуть для виявлення та маркування оманливого контенту ШІ, коли його створюють або поширюють на їхніх платформах. В угоді зазначено, що компанії ділитимуться одна з одною передовим досвідом і вживатимуть "швидких і пропорційних заходів", якщо такий контент почне поширюватися.

Розпливчастість зобов'язань і відсутність будь-яких обов'язкових вимог, імовірно, допомогли привернути на свій бік різні компанії, проте розчаровані захисники очікували більш вагомих гарантій.

"Формулювання не такі сильні, як можна було очікувати", — сказала Рейчел Орей, старший помічник директора проєкту "Вибори" у Двопартійному політичному центрі. "Я думаю, ми повинні віддати належне і визнати, що компанії дійсно зацікавлені в тому, щоб їхні інструменти не використовували для підриву вільних і чесних виборів. Проте це добровільний крок, і ми будемо стежити за тим, чи виконають вони його".

Спроби втручання ШІ у вибори вже почалися. Наприклад, минулого місяця рободзвінки ШІ, що імітують голос президента США Джо Байдена, намагалися відмовити людей від голосування на первинних виборах у Нью-Гемпширі.

За кілька днів до виборів у Словаччині в листопаді згенеровані АІ аудіозаписи видавали себе за кандидата, який обговорював плани з підвищення цін на пиво і фальсифікації виборів. Фахівці з перевірки фактів кинулися визначати їх як неправдиві, поки вони поширювалися соціальними мережами.

Політики також експериментують із технологією: від використання чат-ботів зі штучним інтелектом для спілкування з виборцями до додавання зображень, згенерованих штучним інтелектом, у рекламні оголошення.

В угоді йдеться про те, що компанії зосередяться на прозорості своєї політики для користувачів і працюватимуть над просвітою громадськості щодо того, як не попастися на підробки ШІ.

Більшість компаній раніше заявляли, що вони встановлюють запобіжні заходи для своїх власних інструментів генеративного ШІ, щоб користувачі соціальних мереж знали, чи є те, що вони бачать, справжнім. Але більшість із цих запропонованих рішень ще не впроваджено.

Тиск посилюється в США, де Конгрес досі не ухвалив законів, що регулюють ШІ в політиці, залишаючи компаніям можливість здебільшого керувати цим самостійно.