ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайські віряни повинні навчитися ідентифікувати себе з Китаєм, КПК і соціалізмом

Велика Епоха
Архієпископ Лі Шань, президент Китайської патріотичної католицької асоціації, виступає на симпозіумі лідерів національних релігійних груп, присвяченому Святу весни. (Weibo)

Об'єднаний фронт зібрав лідерів п'яти дозволених релігій, контрольованих урядом, щоб привітати їх із Новим роком за місячним календарем і нагадати, що свята — це можливість не гаяти часу і виховувати вірян у дусі "патріотичних цінностей".

Вищі керівники Китайської буддійської асоціації, Китайської ісламської асоціації, Китайської даоської асоціації, Патріотичної католицької церкви і Протестантської церкви трьох автономій зібралися 5 лютого на "Симпозіум лідерів національних релігійних груп, присвячений Святу весни".

На зустрічі був присутній головний ідеолог КПК Ван Хунін, член Постійного комітету Політбюро ЦК КПК і голова Всекитайського комітету Народної політичної консультативної конференції Китаю, який виступив з основною доповіддю.

Він рекомендував використовувати свята для проповіді "П'яти ідентифікацій". Сі Цзіньпін вважає цю формулу дуже важливою. Він запровадив ці ідентифікації 2014 року, а з 2021 року став приділяти їм особливу увагу. У 2014 році їх було чотири, але до 2015 року їх стало п'ять, включно з ідентифікацією з КПК.

Ван Хунін виступає на "Симпозіумі лідерів національних релігійних груп на честь Свята весни". (Weibo)

Перші дві ідентифікації — "Велика батьківщина" й "китайська нація". "Велика батьківщина" — це поняття, що охоплює всі територіальні претензії Китайської Народної Республіки, включно з Тибетом, Сіньцзяном і, звичайно, Тайванем. Усі вони є частинами "Великої батьківщини". Зі свого боку, "китайська нація" — це весь соціум, включно з меншинами, сформований ханьською історією, мовою і культурою. Те, що ці дві ідентифікації мають проповідуватися офіційними релігіями, означає, що від них очікується співпраця в боротьбі проти всіх форм "сепаратизму", особливо з боку уйгурів і тибетців. Вони, як і всі інші, повинні прийняти третю ідентифікацію: з "китайською культурою", тобто з ханьською культурою, навіть якщо, як у випадку з тибетцями, уйгурами та південними монголами, це не є їхньою культурною традицією і вони розмовляють іншою мовою.

Учасники "Симпозіуму лідерів національних релігійних груп на честь Свята весни". (Weibo)

Четверта і п'ята ідентифікації — з китайською комуністичною партією і марксистським "соціалізмом з китайською специфікою". Партія є єдиним арбітром, уповноваженим визначати, що має бути збережено в китайській культурі.

Метод ідеологічної обробки, який використовують у китайських в'язницях для перевиховання політичних і релігійних дисидентів, передбачає заучування п'яти брошур, що пояснюють кожну з "П'яти ідентифікацій".

За матеріалами BITTER WINTER