ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ГУР підтвердило потоплення російського патрульного корабля "Сергей Котов" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Патрульний корабель Чорноморського флоту Росії "Сергей Котов", який був пошкоджений українськими морськими безпілотниками, на знімку, отриманому з відео, опублікованого 5 березня 2024 року. (Міністерство оборони України)

Українські морські безпілотники атакували і потопили патрульний корабель Чорноморського флоту Росії біля берегів окупованого Криму в результаті нічної атаки, заявили українські військові у вівторок.

Головне управління розвідки (ГУР) України повідомило, що спеціальний підрозділ під назвою "Група 13" випустив морські безпілотники Magura V5 по кораблю "Сергей Котов" у районі Керченської протоки, яка з'єднує Азовське і Чорне моря.

У додатку для обміну повідомленнями Telegram ідеться, що судно зазнало пошкоджень корми, правого і лівого бортів, а його вартість оцінюють у 65 мільйонів доларів.

"Наразі судно перебуває на морському дні внаслідок вогневого ураження, завданого безпілотними катерами", — сказав у телекоментарі прес-секретар ВМС Дмитро Плетенчук.

Представник ГУР Андрій Юсов повідомив, що на борту судна міг перебувати вертоліт.

Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні не згадував прямо потоплення судна "Сергей Котов", але сказав, що Україна "довела, на що ми здатні, на що здатна наша сила".

"Про це говорить і кількість збитих російських військових літаків, і можливості наших хлопців щодо російського флоту. Немає вже для російських терористів безпечних гаваней у Чорному морі й не буде".

"І не буде для них безпечного простору в небі — за умови достатньої нашої української міцності".

Російський Telegram-канал "ВЧК-ОГПУ" повідомив про спроби відбуксирувати судно в порт, але додав, що зрештою воно затонуло.

За словами Плетенчука, у вересні 2023 року корабель "Сергей Котов" уже було підбито, а також унаслідок атак було пошкоджено ще один такий самий патрульний корабель.

"У них було чотири аналогічні кораблі, і два з них більше не використовуються", — сказав він.