ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Французькі війська можуть мати небойову роль в Україні – міністр (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурн під час виступу на засіданні Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй напередодні 2-ї річниці російського вторгнення в Україну, в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, США, 23 лютого 2024 року. (REUTERS/Mike Segar/File photo)

Міністр закордонних справ Франції у вівторок спробував роз'яснити коментарі президента Еммануеля Макрона про те, що Париж може відправити війська в Україну для конкретних потреб, але не для участі у війні проти Росії.

"Ми повинні розглянути нові дії на підтримку України. Вони повинні відповідати дуже конкретним потребам, я маю на увазі, зокрема, розмінування, кіберзахист, виробництво зброї на місці, на українській території", – сказав Стефан Сежурн законодавцям.

"Деякі з цих заходів можуть вимагати присутності на українській території, не переходячи при цьому поріг бойових дій. Нічого не можна виключати. Такою була і залишається сьогодні позиція президента Республіки".

У понеділок Макрон не виключив, що європейські країни відправлять війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, оскільки союзники погодилися докласти більше зусиль, щоб швидше доставити боєприпаси до Києва.

Французькі дипломати заявили, що ідея Макрона полягала в тому, щоб розпалити дебати з цього питання, але конкретних планів у цьому напрямку не було.

Це викликало низку відповідей з боку союзників, які заявили, що не мають наміру відправляти війська в Україну.