ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Японії народжуваність скоротилася до нового мінімуму (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Кількість дітей, які народилися в Японії минулого року, впала до нового мінімуму, показали урядові дані у вівторок. Влада заявила, що для країни вкрай важливо переломити цю тенденцію в найближчі півдюжини років.

За даними Міністерства охорони здоров'я та соціального забезпечення, кількість дітей, народжених у Японії 2023 року, становила 758 631, що на 5,1% менше, ніж попереднього року. Це найнижче число народжень відтоді, як Японія почала вести статистику в 1899 році.

Кількість шлюбів скоротилася на 5,9% до 489 281 пари, уперше за 90 років опустившись нижче півмільйона, що стало однією з ключових причин зниження народжуваності. Позашлюбні пологи в Японії рідкісні через сімейні цінності, засновані на патерналістських традиціях.

Опитування показують, що багато молодих японців не хочуть одружуватися або заводити сім'ю, їх відштовхують похмурі перспективи працевлаштування, висока вартість життя, що зростає швидше, ніж зарплата, і корпоративна культура, яка несумісна з тим, що обоє батьків працюють. Плач немовлят та ігри дітей на вулиці все частіше вважаються неприємністю, і багато молодих батьків кажуть, що часто почуваються ізольованими.

Головний секретар кабінету міністрів Йосімаса Хаясі заявив журналістам у вівторок, що тривале зниження народжуваності перебуває в "критичному стані".

"Період протягом наступних шести років або близько того до 2030-х років, коли чисельність молодого населення почне швидко скорочуватися, стане останнім шансом, коли ми зможемо переломити тенденцію", — сказав він. "Не можна втрачати час".

Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда назвав низьку народжуваність "найбільшою кризою, з якою стикається Японія", і запропонував пакет заходів, що передбачає збільшення підтримки та субсидій, в основному на народження дітей.

Але експерти кажуть, що сумніваються в ефективності зусиль уряду, оскільки досі вони були в основному спрямовані на людей, які вже одружені або планують завести дітей, і не приділяли належної уваги зростаючій кількості молодих людей, які не хочуть "заходити так далеко".

Кількість народжень знижується відтоді, як 50 років тому вона досягла свого піку — близько 2,1 мільйона. Зниження до щорічного числа менш як 760 000 відбулося швидше, ніж прогнозувалося раніше (це мало статися до 2035 року).

За прогнозами, до 2070 року населення Японії, яке налічує понад 125 мільйонів осіб, скоротиться приблизно на 30% до 87 мільйонів, водночас четверо з кожних 10 осіб будуть у віці 65 років або старше. Скорочення і старіння населення має серйозні наслідки для економіки і національної безпеки, оскільки країна прагне зміцнити свої збройні сили, щоб протистояти дедалі наполегливішим територіальним амбіціям Китаю.