ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Законодавці США закликають Маска повернути зв'язок Starshield на Тайвані (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Американські законодавці звертаються до Ілона Маска з проханням повернути супутниковий зв'язок для американських військовиків на Тайвані. Якщо він відмовиться – це буде порушенням контракту компанії Маска з Пентагоном.

Про це йдеться в листі комітету Палати представників з питань Китаю.

Компанія Ілона Маска Starshield надає безпечний супутниковий зв'язок для американських військовиків у всьому світі.

Ця мережа налічує понад п'ять тисяч супутників і відіграє найважливішу роль у підтриманні оборонного зв'язку, особливо в зонах воєнних дій, таких як російсько-українська війна.

Та коли минулого тижня делегація Палати представників відвідала Тайвань, вона виявила, що американський супутниковий зв'язок недоступний для військовослужбовців.

Голова комітету Майк Галахер попередив Маска, що інтернет-блокада піддасть «американських військовослужбовців у західній частині Тихого океану» «серйозному ризику».

Напруженість у відносинах між Китаєм і Тайванем наростає. Особливо після того, як минулого місяця на Тайвані обрали нового президента, який не подобається Пекіну.

Пентагон уважає захист острова від потенційного вторгнення Китаю пріоритетним завданням. Тайвань постачає США напівпровідники, а також підтримує геополітичні цілі Вашингтона.

Наразі президент острова розглядає можливість створення власної супутникової мережі на випадок, якщо Пекін зруйнує підводну кабельну інфраструктуру Тайваню.

Маск заявив, що напружені відносини між Китаєм і Тайванем може бути вирішено, якщо дозволити Пекіну взяти самоврядний острів під частковий контроль.

Ілон Маск має довгу історію відносин із Китаєм. Країна – другий за величиною ринок збуту автомобілів Tesla. Там також є найбільший завод американської компанії, на якому виробляється більш ніж половина всієї продукції Tesla.

Водночас керівна партія Тайваню рішуче виступає проти того, щоб острів перейшов під контроль комуністичного Китаю.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube