ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

РФ запустила понад 8 000 ракет, 4 630 безпілотників за час війни

Велика Епоха
Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат

Росія запустила понад 8 000 ракет і 4 630 безпілотників по цілях в Україні з моменту свого вторгнення два роки тому, заявив у четвер речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

Українська протиповітряна оборона збила 3 605 з цих безпілотників, сказав він у телевізійних коментарях, які дають уявлення про масштаби повітряного наступу Росії на Україну за два роки війни з моменту повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

За словами Ігната, невеликі мобільні групи мисливців за безпілотниками зараз збивають більшість безпілотників, обстріляних Україною, в тому числі іранські "Шахеди", і рівень їхнього успіху є високим.

За словами Ігната, під час останньої нічної атаки в четвер вісім з 10 запущених Росією безпілотників були збиті над чотирма областями України.

Після двох років війни Москва контролює майже п'яту частину території України, включно з анексованим у 2014 році півостровом Крим, хоча за останні 14 місяців на лінії фронту спостерігається значний застій.

Обороноздатність України була посилена завдяки поставкам передових систем протиповітряної оборони від західних союзників, зокрема американських "Патріотів". Ігнат не надав загальних цифр щодо такої допомоги, а українські офіційні особи неодноразово заявляли, що їм потрібно більше зброї з-за кордону для підтримки військових зусиль.

Загальна кількість українських військових втрат також не оприлюднюється у війні, яка вбила або поранила сотні тисяч людей, зруйнувала міста, селища і села, змусила мільйони людей покинути свої домівки, а ще сотні тисяч опинилися під окупацією.

За словами Ігната, цієї зими Росія віддала пріоритет таким цілям, як сільськогосподарські об'єкти, портова інфраструктура, виробництво зброї і нафтогазовий сектор – це зміна тактики після того, як минулої зими вона зосередилася на енергетичній системі, що спричинило тривале відключення електроенергії для мільйонів людей.

Росія заявляє, що веде вогонь лише по військових об'єктах, але визнає, що об'єкти енергетичної інфраструктури є її цілями.