ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Книга рекордів Гіннесса анулювала титул "найстарішого собаки в історії" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Бобі, чистокровна португальська собака породи рафейру-ду-Алентежу. (Guinness World Records)

Книга рекордів Гіннесса постановила, що португальський собака, який помер минулого року, не може претендувати на звання найстарішого пса в історії. У четвер GWR заявила, що після проведеної перевірки у неї більше немає доказів, що підтверджують право Бобі на рекорд.

За підсумками перевірки GWR заявила 22 лютого, що "більше не має у своєму розпорядженні доказів, необхідних для підтримки затвердження Бобі як рекордсмена".

Бобі, за деякими даними 31-річний сторожовий пес, жив на фермі в селі Конкейрос у Португалії разом зі своїм господарем Леонелом Костою. У лютому 2023 року його було проголошено найстарішим живим собакою у світі та найстарішим собакою в історії. Бобі помер у жовтні минулого року. Вважається, що він народився 11 травня 1992 року.

GWR заявила, що почала розслідування після того, як ветеринари та інші експерти висловили свої сумніви, як у приватному, так і в публічному порядку, а також після розслідувань ЗМІ.

"Ми надзвичайно пишаємося тим, що в міру сил забезпечуємо точність і достовірність усіх наших титулів", — йдеться в заяві Марка Маккінлі, директора з рекордів GWR, який проводив перевірку.

Група призупинила дію титулу в очікуванні результатів перевірки, про яку було оголошено минулого місяця.

"Ми, звичайно ж, вимагаємо доказів для всіх титулів, які ми контролюємо, часто це щонайменше дві заяви від свідків та експертів", — сказав Маккінлі.

За його словами, вони також розглядають фотографії, відеозаписи і, за необхідності, дані, надані технологією, що має відношення до досягнення.

GWR заявила, що через відсутність даних про мікрочип Бобі у них не було переконливих доказів дати народження Бобі.

Маккінлі заявив, що поки рано говорити про нового рекордсмена.

"Знадобиться багато часу, щоб поширення мікрочіпів у всьому світі наздогнало число власників домашніх тварин, особливо старих", — сказав він. "До того часу ми будемо вимагати документального підтвердження всіх років життя вихованця".

Бобі був чистокровним рафейро-ду-Алентежу, породи, середня тривалість життя якої становить від 10 до 14 років.

У заяві, надісланій електронною поштою в січні, його власник захистив свій титул, зазначивши, що "Книга рекордів Гіннесса" витратила рік на перевірку заявки на рекорд.