ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фермери не причетні до появи пропутінського банера, заявив представник польської профспілки

Велика Епоха
(Agencja Wyborcza. Pl)

Польща заявила, що проводить розслідування за фактом демонстрації пропутінського банера з написом "Путін — розберися з Україною, Брюсселем і нашим урядом" недалеко від чеського кордону, пише Reuters.

Міністерство закордонних справ Польщі в середу заявило, що "з великою заклопотаністю відзначає появу антиукраїнських гасел і гасел, що вихваляють Володимира Путіна і війну, яку він веде, під час нещодавньої сільськогосподарської блокади".

"Ми вважаємо, що це спроба захоплення сільськогосподарського протестного руху екстремістськими та безвідповідальними групами, можливо, під впливом російських агентів".

Адріан Вавжиняк, представник профспілки фермерів "Солідарність", заявив, що банер неприйнятний, і відкинув припущення про те, що російські агенти можуть намагатися вплинути на протестний рух. Він звинуватив у появі банера людину, яка не має стосунку до профспілки.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секієрський сказав журналістам, що уряд запросив фермерів на переговори в понеділок, а фермери заявили, що уряд має приїхати до них.

Володимир Зеленський у середу закликав лідерів Польщі та урядовців Європейського Союзу приїхати на польсько-український кордон для перемовин щодо неодноразових блокад з боку польських фермерів, обурених, за їхніми словами, нечесною конкуренцією з боку українців.

У вівторок польські фермери влаштували масштабну акцію протесту, заблокувавши майже весь рух на кордоні з Україною, що стало ескалацією порівняно з попередніми демонстраціями.

"У нас було достатньо непорозумінь. Ми не повинні принижувати один одного, ми не повинні принижувати ні українських, ні польських фермерів. Нам потрібна єдність. Нам потрібні рішення — між нами, Україною та Польщею, і на рівні всієї Європи", — йдеться в заяві Зеленського.

Зеленський додав, що Україна не може змиритися з появою на протестах гасел на підтримку президента Росії Володимира Путіна, після того як один такий банер було вивішено у вівторок.