ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тисячі мексиканців вийшли на мітинг проти політики президента Лопеса Обрадора

Велика Епоха
Мексиканські опозиційні групи проводять акцію протесту проти уряду президента Мексики Андреса Мануеля Лопеса Обрадора, закликаючи "захистити демократію", у Мехіко, Мексика, 18 лютого 2024 року. (REUTERS/Luis Cortes)

Тисячі людей заповнили головну площу Мехіко в неділю, звинувативши президента Андреса Мануеля Лопеса Обрадора в спробі послабити виборчий орган країни напередодні президентських виборів у червні, пише Reuters.

Акція протесту, одна з кількох за останні роки, спрямованих на "захист" Національного виборчого інституту (INE), відбулася після того, як Лопес Обрадор направив до Конгресу пакет конституційних реформ, що включає в себе реорганізацію INE.

Організатори заявили, що на акцію зібралося 700 000 осіб, що може стати однією з найбільших акцій протесту проти Лопеса Обрадора.

Уряд Мехіко, який контролюється партією Лопеса Обрадора MORENA, заявив, що в акції взяли участь лише 90 000 осіб. Різниця в підрахунках явки спостерігалася і під час попередніх демонстрацій.

Лопес Обрадор не приховує, що пакет заходів покликаний вплинути на дебати перед голосуванням 2 червня, на якому, найімовірніше, переможе його політичний наступник Клаудія Шейнбаум, хоча президент заявив, що більшість реформ навряд чи пройдуть.

Одна з них передбачає перетворення INE на Національний інститут виборів і консультацій, який візьме на себе функції місцевих виборчих органів країни і скоротить кількість радників, які очолюють цю групу. Він також вимагатиме, щоб судді з виборів обиралися всенародним голосуванням.

"Влада прагне ліквідувати (автономні інститути), підпорядкувати їх або поглинути", — заявив присутнім Лоренцо Кордова, колишній глава INE. "Ми спостерігаємо люту атаку на ці інститути".

Президент уже давно висловлює свою неприязнь до INE, зокрема звинувачуючи виборчий орган у тому, що він допоміг організувати поразку Лопеса, коли той балотувався на пост президента в 2006 і 2012 роках.

Протестувальники в неділю звинуватили Лопеса Обрадора у втручанні в спробі зосередити владу в руках уряду своєї партії, хоча Лопес Обрадор заявив, що поважатиме результати виборів.

Демонстранти також використовували протести, щоб виступити проти інших відмінних рис адміністрації Лопеса Обрадора, включно з, як вони стверджують, нездатністю приборкати широко поширене насильство і програми соціальних витрат.