ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В одній із провінцій Афганістану держслужбовців закликали не фотографувати "живих істот" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Афганські жінки в паранджі гуляють із дитиною в районі Коч-е Ашекані Арефан у Кабулі 31 січня 2024 року. (WAKIL KOHSAR/AFP via Getty Images)

Влада провінції Кандагар на півдні Афганістану в неділю наказала солдатам і цивільним службовцям не фотографувати "живих істот" і не знімати з ними відео, оскільки це "приносить більше шкоди".

У листі, адресованому цивільним і військовим чиновникам, міністерство внутрішніх справ провінції попросило їх "утриматися від фотографування живих істот" під час "офіційних і неофіційних зібрань, оскільки це приносить більше шкоди, ніж користі". З іншого боку, текстові та аудіоматеріали, що розповідають про діяльність цих лідерів, дозволені.

Зображення людей і тварин, як правило, відсутні в ісламському мистецтві, але деякі мусульмани вважають, що всі зображення живих істот мають бути повністю заборонені. Таліби, які повернулися до влади в Афганістані в серпні 2021 року, застосовують жорстку версію ісламу.

Представник губернатора провінції Кандагар повідомив AFP, що лист справжній. На цьому етапі неможливо визначити, наскільки широко застосовуватимуть ці інструкції і як влада талібів у провінції має намір їх виконувати. Прес-секретарі уряду талібів поки не відповіли на прохання прояснити ситуацію з листом.

Телебачення і фотографії живих істот були заборонені за колишнього режиму талібів з 1996 по 2001 рік. Після повернення талібів до влади деякі ЗМІ утримуються від публікації фотографій людей і тварин. Однак міністерства центрального уряду часто поширюють і транслюють фотографії високопоставлених чиновників під час їхніх зустрічей з іноземними представниками.