ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишнього інженера Apple засудили до чотирьох місяців в'язниці (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

В Apple украли комерційні таємниці. Винуватця, колишнього інженера компанії, засудили до чотирьох місяців ув'язнення.

Чжан Сяолун із 2015 року працював над украй секретним проєктом Apple зі створення безпілотних автомобілів. Він розробляв для них схемні плати.

Через три роки він перейшов до китайської автомобільної компанії X-Peng.

За три дні до звільнення з Apple активність Чжана в мережі компанії різко зросла. Вона перевищила показники за останні два роки разом узяті. Тоді Apple запідозрила недобре й почала розслідування.

Чжана заарештували у 2018 році в аеропорту – до того, як він зміг сісти на літак і полетіти назад до Китаю. Тепер його засудили до чотирьох місяців в'язниці, трьох років умовно та штрафу розміром понад 140 тисяч доларів.

Ще двох колишніх інженерів Apple звинуватили у крадіжці комерційних таємниць. Один із них утік до Китаю, інший намагався втекти, але не зміг. Його справу розглядають у суді Каліфорнії.

Такі випадки викрадення китайцями американських технологій траплялися й раніше.

У Теннессі хіміка Шеннона Ю було засуджено за крадіжку комерційних таємниць компанії Coca Cola, розробка яких коштувала понад мільярд доларів.

Він використав украдені комерційні дані для створення нової компанії в Китаї, яка отримує мільйони доларів у вигляді грантів від китайської влади.

В Оклахомі вченого, на ім'я Хун Цзітань, було засуджено до двох років в'язниці за викрадення інформації на мільярд доларів у нафтової компанії, на яку він працював.

А в Міссурі громадянин Китаю вкрав комерційні таємниці в сільськогосподарського гіганта Monsanto, щоб використати їх на батьківщині.

В Огайо співробітника китайської служби державної безпеки було засуджено за спробу вкрасти технологію у General Electric. Ця інновація стосується лопатей для авіаційних двигунів. Її не змогла повторити жодна інша компанія.

Також в Огайо Мін'юст США засудив колишнього наукового співробітника лікарні Лі Чень до 30 місяців ув'язнення. Лі вступила в змову з метою викрадення наукових розробок одного з найбільших американських педіатричних центрів, де вона працювала.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube