ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Урсулу фон дер Ляєн висунуто на другий термін на посаді голови Єврокомісії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської комісії. (Youtube/скриншот)

Урсула фон дер Ляєн із Німеччини претендуватиме на другий термін на посаді глави Комісії Європейського союзу, що може зробити її найзначнішим політиком, який представляє 450 мільйонів громадян блоку більш ніж за покоління.

Після п'яти років керівництва 27-національним блоком через численні кризи, включно з пандемією COVID-19 і першими двома роками війни Росії в Україні, 65-річна Урсула була знову висунута на пост її німецькою партією Християнсько-демократичний союз. Лідер партії Фрідріх Мерц заявив у понеділок у Берліні, що партія "одноголосно обрала Урсулу фон дер Ляєн" як кандидата, який залишиться на своїй посаді.

У неї також є всі шанси продовжити своє правління у виконавчій комісії, оскільки Європейська народна партія, в якій домінують християнські демократи, як очікується, залишиться найбільшою в законодавчому органі після європейських виборів 6-9 червня.

На самому початку свого правління фон дер Ляєн провела "Зелений курс", який вивів блок на передові позиції в глобальній "боротьбі зі зміною клімату" і означав докорінну зміну в політиці ЄС.

Однак останнім часом політичні настрої в Європі змінилися вправо, і фон дер Ляєн визнала зміни. "Світ абсолютно змінився порівняно з тим, що було п'ять років тому", — сказала вона у своїй промові.

Вона була одним із найзатятіших захисників Ізраїлю відтоді, як почалася війна після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, незважаючи на постійну критику від пропалестинських прихильників. Її "зелену" політику також було сильно підірвано, оскільки вона опинилася на боці фермерів під час останніх тижнів безперервних протестів по всьому блоку.

Коли мова заходить про Україну, Урсула фон дер Ляєн не вагається і рішуче підтримує президента Володимира Зеленського. Крім введення санкцій проти Росії, вона також домагалася надання Києву фінансової допомоги і боролася за відкриття переговорів про вступ України до ЄС.

Загалом це перетворило лікарку і матір сімох дітей на найвидатнішого голову Комісії ЄС з часів француза Жака Делора в 1990-х роках.

Навіть якщо ЄНП стане найбільшою партією на виборах, це не дасть їй автоматичного права продовжити свою посаду. Її кандидатуру мають схвалити лідери 27 країн-членів, і це частина цілого комплексу рішень щодо вищих посад ЄС, від глави зовнішньополітичного відомства до голови парламенту.

Після тривалих переговорів щодо таких посад п'ять років тому фон дер Ляєн сама висунула свою кандидатуру, заручившись критичною підтримкою президента Франції Еммануеля Макрона.

В умовах триваючої війни в Україні та можливого обрання Дональда Трампа президентом США в листопаді лідери ЄС навряд чи будуть схильні експериментувати з керівництвом Комісії.

Останньою перешкодою стане затвердження в парламенті ЄС, а з урахуванням того, що на червневих виборах очікується посилення правих, це може виявитися серйозним випробуванням.