ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уйгури виступають проти "турів геноциду" з Північної Америки, Європи та Австралії

Велика Епоха
Карикатура на наївних західних туристів і уйгурів у Сіньцзяні (згенерована штучним інтелектом).

Я зустрів Рушан Аббас, засновницю й виконавчу директорку організації "Кампанія на підтримку уйгурів", на Міжнародному саміті зі свободи віросповідання у Вашингтоні, де ми з нею виступали як доповідачі. Ми обговорили події в Сіньцзяні (Східний Туркестан) і те, як китайська пропаганда заперечує геноцид, що відбувається там. Режим мобілізує різних "корисних ідіотів" на міжнародному рівні, деякі з яких знайшли спосіб заробити на геноциді.

Аббас, зокрема, розкритикувала "геноцидний туризм", який просувають туристичні компанії у США, Європі та Австралії. Вони зацікавлені в тому, щоб за великі гроші продати своїм клієнтам "унікальний досвід подорожей". Аббас сказала мені, що це надзвичайно небезпечний спосіб маніпулювання західною громадською думкою.

Массімо Інтровіньє і Рушан Аббас на Міжнародному саміті з релігійної свободи 2024 року у Вашингтоні.

У звіті UHRP (Уйгурський проєкт із прав людини) названо вісімнадцять європейських туристичних компаній із Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Швейцарії та Нідерландів, на додачу до десяти туроператорів із Великої Британії, США та Австралії, які контролюються китайською владою.

Туристам обіцяють знайомство зі стародавньою уйгурською ідентичністю, маючи на увазі, що Китай не пригнічує її. Однак це брехня. "Уйгурська ідентичність, яку демонструють у Східному Туркестані, це те, що дозволено китайською державою", — ідеться у звіті UHRP.

Деякі "геноцидні тури" включають відвідування туристами "будинків уйгурських сімей", ретельно відібраних режимом. Це візити, йдеться у звіті UHRP, "від яких сім'ї не можуть відмовитися. Це являє собою порушення недоторканності приватного життя". Наприклад, французька туристична компанія Hasamélis у рамках свого туру La Route de la Soie Chinoise пропонує вечерю в Турпані в домі уйгурської родини. Серед інших компаній, що пропонують відвідування уйгурських родин, — EMS Voyage (Франція), Shiraz Travel Tours (Італія) та Viatgi (Іспанія).

Обкладинка звіту UHRP.

"Привозячи туристів у Східний Туркестан, ці туристичні компанії негласно підтримують політику геноциду китайського уряду, спрямовану на викорінення уйгурської ідентичності", — йдеться у висновку UHRP. "UHRP чітко сформулювала свою позицію: ми закликаємо міжнародні туристичні компанії Північної Америки, Європи та Австралії припинити наживатися на геноциді. Ми не виступаємо за заборону [індивідуальних] поїздок до Східного Туркестану, залишаючи рішення про відвідування регіону на совісті кожного окремого мандрівника. Ми рекомендуємо туристичним компаніям посилити процеси перевірки дотримання прав людини відповідно до міжнародних стандартів. У туристичних компаній є можливість перетворитися з продавців "турів геноциду" на союзників уйгурів, публічно скасувавши тури й засудивши злочини Китаю проти людства".

За матеріалами BITTER WINTER