ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США можуть покарати китайські фірми за допомогу Росії у війні з Україною (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Вашингтон може приєднатися до ЄС й обмежити іноземну підтримку Москви.

Уперше з початку війни американські законодавці розглядають можливість запровадити санкції проти китайських фірм, які допомагають Росії у війні з Україною.

Сенатор-демократ Джеральд Конноллі заявив у понеділок в інтерв'ю CNBC, що санкції, які діють щодо Росії і впливають на продуктивність, економічні показники та якість життя росіян, можуть запровадити й щодо Китаю.

Минулого тижня політики країн ЄС почали розробляти нову пропозицію про торгові санкції, спрямовані проти китайських компаній, які допомагають Москві. Якщо цю пропозицію буде ухвалено, вона може заборонити європейським компаніям працювати з певними китайськими фірмами.

Попри заяви Пекіна, факти вказують на те, що Китай надає допомогу Росії.

Один із чиновників Міністерства національної безпеки недавно попередив, що Китай допоміг Росії та Ірану вкрасти американську інтелектуальну власність, щоб удосконалити озброєння.

Ба більше, у 2023 році обсяг торгівлі між Китаєм і Росією зріс на понад 26 відсотків.

Минулого тижня головний дипломат Вашингтона Ентоні Блінкен висловив своєму китайському колезі занепокоєння щодо підтримки Пекіном російських збройних сил.

Збільшення кількості санкцій може призвести до ескалації напруженості у відносинах між двома країнами.

Пекін вимагає від Вашингтона припинити «допити та переслідування китайських громадян на митниці США».

Раніше кільком китайським студентам відмовили у в'їзді до країни й анулювали їхні американські візи. Вашингтон послався на міркування національної безпеки, бо китайські виші, в яких вони навчалися, тісно пов'язані з армією КНР.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube