ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Голландський націоналіст Вілдерс виступив проти українських біженців

Велика Епоха
Нідерландський ультраправий політик і лідер партії PVV Герт Вілдерс у Гаазі, Нідерланди, 24 листопада 2023 року. (REUTERS/Piroschka van de Wouw/File Photo)

Лідер голландських ультраправих Герт Вілдерс, який отримав більшість місць на виборах три місяці тому, але досі не зміг сформувати новий коаліційний уряд, заявив у понеділок, що Нідерланди стали "європейським дурнем", прийнявши занадто багато українських біженців, пише Reuters.

Вілдерс виступає проти продовження військової допомоги Україні, стверджуючи, що Нідерланди повинні зберігати свою зброю для самозахисту. Ця позиція є одним з кількох питань, що розділяють його ультраправу Партію свободи (PVV) з потенційними партнерами по коаліції.

"Українці приїжджають до Нідерландів натовпами, але не через війну, а через безкоштовне житло, безкоштовну медицину і наші робочі місця", – заявив Вілдерс у своєму дописі на X. "І знову ми дурники Європи".

Прем'єр-міністр Марк Рютте, який йде у відставку, заявив цими вихідними, що підтримка України з боку Нідерландів гарантована на довгострокову перспективу, оскільки Вілдерс не зможе знайти жодного партнера по коаліції, який би підтримав його мету щодо її скорочення.

Своїм дописом Вілдерс відреагував на статтю в голландській газеті Telegraaf, в якій повідомлялося, що нідерландський центральний пункт реєстрації українських біженців вичерпує свої можливості.

Місцевий чиновник повідомив газеті, що це пов'язано, головним чином, з напливом українських чоловіків, які прибувають з інших країн-членів ЄС у пошуках роботи, медичної допомоги або возз'єднання з сім'єю.

З початку вторгнення Росії в Україну майже два роки тому до Нідерландів прибуло понад 100 000 біженців з України.

Відповідно до тимчасового механізму захисту ЄС, українські біженці мають право подорожувати територією ЄС, щоб жити і працювати в будь-якій країні-члені принаймні до березня 2025 року.