ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Хусити взяли на себе відповідальність за збитий у Ємені американський безпілотник (ВІДЕО)

Велика Епоха
Безпілотник

Американський військовий безпілотник Mq-9 був збитий поблизу Ємену підтримуваними Іраном бойовиками, повідомили у вівторок два американські чиновники. Це вже другий випадок збиття за останні місяці під час майже щоденних боїв око за око між цим угрупованням і американськими силами.

Хусити, які контролюють більшу частину Ємену вже майже десять років, з листопада неодноразово завдавали ударів безпілотниками і ракетами в Червоному морі і Баб-ель-Мандабській протоці по комерційних і військових кораблях. Американські та британські війська відповіли численними ударами по об'єктах хуситів, але поки що не змогли зупинити атаки.

Один з чиновників, який говорив на умовах анонімності, повідомив, що початкова інформація свідчить про те, що американський безпілотник виробництва General Atomics був збитий біля Ходейди в понеділок. Чиновник зазначив, що інформація може змінитися, і не сказав, чи перебував безпілотник у міжнародному повітряному просторі.

Другий чиновник повідомив, що безпілотник був збитий ракетою класу "земля-повітря ", випущеною хуситами з району Ходейди.

Коментарі офіційних осіб підтверджують заяву хуситів про те, що вони збили безпілотник поблизу портового міста.

У листопаді хуситами був збитий ще один Mq-9, а в 2019 році угруповання збило ще два безпілотники.

У понеділок бойовики Хуті заявили, що напали на вантажне судно Rubymar в Аденській затоці, яке ризикувало затонути, підвищивши ставки у своїй кампанії з порушення глобального судноплавства на знак солідарності з палестинцями у війні в секторі Газа.

Незважаючи на атаки Заходу на них в Ємені, хусити пообіцяли продовжувати нападати на судна, пов'язані з Ізраїлем, доки не припиняться атаки на палестинців у секторі Газа.