ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Громадянку Китаю затримали за звинуваченням у шпигунстві (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Громадянку Китаю затримали відповідно до закону про шпигунство. За даними The Guardian, 50-річна Емілі Чень колись працювала на американську компанію. Вона зникла в грудні після поїздки до східного китайського міста Нанкін.

Як повідомив її чоловік Марк Лент — громадянин США — Чень приземлилася разом зі своєю сім'єю, але так і не змогла залишити аеропорту. Через кілька днів влада направила сину Чень листа, в якому йшлося, що її заарештували за нібито передання державних секретів іноземним особам. За цим звинуваченням у Китаї можуть ув’язнити на 10 і більше років.

Чоловік жінки каже, що вона ніколи «не шпигувала проти своєї країни». Водночас сину Чень – теж китайському громадянинові – заборонили виїжджати за межі КНР.

Торік – із січня до квітня – Чень працювала позаштатним співробітником в американській логістичній компанії Safe Ports. Виконавчий директор компанії сказала, що її фірма шукала офісне приміщення в місті Далянь, додавши, що не знає, чому Чень заарештували.

Вона також зазначила, що вести бізнес у Китаї стає неможливо з огляду на вороже ставлення Пекіна до іноземців.

Комуністична влада оновила свій закон про шпигунство торік. Під його положення підпадає дуже широкий спектр дій, зокрема маніпуляції з документами, даними, матеріалами та статтями щодо національної безпеки та інтересів Китаю. Однак у законі немає чіткого визначення терміну «національна безпека».

Експерти попереджали, що положення закону можуть бути застосовані до звичайних компаній, зокрема іноземних.

Як повідомляють, зараз Чень утримують під домашнім арештом у спеціально відведеному місці. Ця система дає змогу владі тримати людей під вартою до шести місяців, не даючи їм змоги подати апеляцію або поговорити зі своїми адвокатами та сім'ями.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube