ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Австралія вкладе 35 мільярдів доларів у зміцнення армії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Австралія оголосила про великі плани щодо зміцнення своїх збройних сил. Це відбувається на тлі посилення напруженості у відносинах із Китаєм.

Нові інвестиції у найближче десятиліття дадуть змогу Австралії подвоїти кількість військових кораблів. Це також збільшить далекобійний ударний потенціал країни.

Канберра давно хотіла вдосконалитися в цьому плані. У 2021 році, коли з'явилися новини про те, що Китай швидко нарощує ядерний потенціал, тодішній міністр оборони Австралії попередив, що «кожне велике місто країни перебуває в межах досяжності китайських ракет».

Японія робить те ж саме. Лише два місяці тому Токіо затвердило рекордний військовий бюджет, прискоривши процес розроблення ракет, здатних вражати цілі в Китаї та Північній Кореї.

Австралія також має намір отримати від США атомні підводні човни в межах угоди, відомої як AUKUS (ОКЕС).

Пентагон заявив, що Китай має у своєму розпорядженні п'ятсот ядерних боєголовок. Окрім того, режим розширює свої ядерні можливості.

Китай також підписав пакт про безпеку із Соломоновими островами. Це спричинило побоювання з приводу потенційної китайської військової бази за тисячу миль від узбережжя Австралії.

Враховуючи кількість озброєнь у списку закупівель, Австралія має намір витрачати на оборону 2,4 відсотка свого ВВП. Це вище за два відсотки в інших союзників НАТО.

Міністр оборони країни заявив, що ці інвестиції необхідні з огляду на непросте розташування Австралії.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube