ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінляндія заявила, що тисячі мігрантів очікують можливості перейти кордон із Росією

Велика Епоха
Шлагбауми на закритому прикордонному пункті Ваалімаа між Фінляндією і Росією у Віролахті, Фінляндія, 14 січня 2024 року. (Lehtikuva/Lauri Heino/via REUTERS/File Photo)

У вівторок Фінляндія заявила, що "тисячі" мігрантів із третіх країн очікують на перетин кордону з Росією, пише Reuters.

Наприкінці минулого року Фінляндія закрила всі переходи на кордоні з Росією протяжністю 1340 км на тлі зростаючої кількості мігрантів, які прибувають і не мають дійсних документів для в'їзду в Європейський союз. Гельсінкі звинувачує Москву в переправленні мігрантів на кордон, що Кремль заперечує.

"У нас є інформація про те, що тисячі людей з російського боку чекають на можливість потрапити до Фінляндії", — заявила на пресконференції міністр внутрішніх справ Марі Рантанен, додавши, що це становить "загрозу для суспільства".

Рантанен відмовилася повідомити, як фінська влада отримала цю інформацію.

У зимові місяці в лісових прикордонних районах Фінляндії спостерігалися низькі температури і глибокий сніг, але Рантанен сказала, що, на її думку, з настанням весни і поступовим підвищенням температури все більше мігрантів можуть спробувати незаконно перетнути кордон.

Вона зазначила, що чинне законодавство ЄС не пропонує рішень для врегулювання ситуацій, подібних до тієї, з якою зіткнулася Фінляндія.

За даними фінського прикордонного управління, із серпня до грудня минулого року з Росії до Фінляндії потрапили понад 1300 прохачів притулку з таких країн, як Ємен, Сомалі та Сирія, причому 900 із них — тільки в листопаді. Для порівняння, до серпня минулого року ця кількість становила в середньому лише одну людину на день.

У січні імміграційна служба Фінляндії повідомила агентству Reuters, що їй не вдалося виявити близько 160 прибулих мігрантів, і що вони, ймовірно, продовжили свій шлях в іншу європейську країну.

Відносини між Росією і Фінляндією різко погіршилися після рішення Гельсінкі вступити в НАТО після вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.

У понеділок Міністерство внутрішніх справ Фінляндії заявило, що в найкоротші терміни розробить законопроєкт щодо зміцнення безпеки кордонів і боротьби зі спробами Москви чинити тиск на Фінляндію у формі спрямованої міграції. Уряд представить свою пропозицію парламенту наступного місяця.