ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німецькі законодавці підтримали відправлення далекобійної зброї в Україну

Велика Епоха
Німецька законодавиця Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн виступає в Бундестазі, Берлін, 22 лютого 2024 року. (Michael Kappeler/dpa via AP)

Німецькі законодавці в четвер схвалили пропозицію, що закликає уряд поставити Україні "додаткові необхідні системи зброї дальнього радіусу дії та боєприпаси", але проголосували проти заклику опозиції відправити крилаті ракети дальнього радіусу дії Taurus, пише AP News

Німеччина є другим за величиною постачальником військової допомоги Україні після Сполучених Штатів, і канцлер Олаф Шольц нещодавно закликав інші європейські країни активізувати постачання зброї.

Його уряд збільшує допомогу Україні цього року, плануючи виділити понад 7 мільярдів євро (7,5 мільярда доларів) на постачання зброї. Серед іншого, він уже поставив системи ППО, танки і бронетранспортери. Минулого тижня Шольц підписав довгострокову двосторонню угоду про безпеку з президентом України Володимиром Зеленським.

Однак Шольц уже кілька місяців не може задовольнити бажання України отримати ракети "Таурус", які мають дальність дії до 500 кілометрів і теоретично можуть бути використані проти цілей, що знаходяться далеко за лінією фронту.

Канцлер давно підкреслює свою рішучість допомогти Україні без ескалації війни і втягування в неї НАТО, що викликає критику консервативної опозиції і деяких членів трипартійної коаліції Шольца.

"Україна все ще не повністю отримує запаси, які їй терміново необхідні для ефективного відбиття російської агресії", — заявив лідер опозиції Фрідріх Мерц у парламенті.

У підготовленій коаліційними партіями пропозиції міститься заклик до уряду продовжувати військову підтримку і йдеться про те, що "це передбачає подальше постачання необхідних систем далекобійної зброї та боєприпасів" для нанесення ударів по "стратегічно важливим цілям, що знаходяться далеко в тилу російського агресора".

На запитання одного з опозиційних законодавців, чи означає таке формулювання конкретно ракети "Таурус", міністр оборони Борис Пісторіус відповів: "Я не можу відповісти на це запитання". Пісторіус сказав, що внесок Німеччини викликає захоплення на міжнародних конференціях, "а тут опозиція заговорює нам зуби".

Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, законодавиця від однієї з молодших партій коаліції і прихильниця рішучої підтримки України, сказала, що шкодує про те, що пропозиція не була більш конкретною.

"Нам не потрібно ховатися в міжнародних порівняннях, навпаки", — сказала Штрак-Ціммерманн, голова парламентського комітету з оборони. "В України більше немає часу", — додала вона.

Пропозиція правлячих партій пройшла 382 голосами проти 284 та двох, що утрималися. Окрему пропозицію опозиції, що містила заклик до якнайшвидшого постачання всіх наявних систем озброєнь і згадувала ракети "Таурус", було відхилено 480 голосами проти 182. П'ять законодавців утрималися.