ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У будинку для літніх людей в Іспанії вибухнув зарядний пристрій: троє загиблих і 16 поранених (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пожежна бригада втрутилася, щоб загасити пожежу, але дим заважав багатьом мешканцям. (Emergencias Madrid)

Пожежа забрала життя трьох жінок у мадридському будинку для літніх людей близько 7 ранку в неділю, 18 лютого. Шістнадцять мешканців також були госпіталізовані після вдихання диму.

Серед жертв трагедії першими в результаті пожежі загинули дві жінки у віці 90 і 93 років. Ще одна 65-річна жінка, яку госпіталізували у важкому стані, померла наступного дня. "На жаль, через її слабкість, вік і більш ніж 70% обгорілої поверхні тіла врятувати її життя не вдалося", – заявила міністр охорони здоров'я Фатіма Матуте.

Причиною пожежі став вибух несправного телефонного зарядного пристрою на першому поверсі резиденції близько 7-ї години ранку. Вогонь перекинувся на матрац, спричинивши велику пожежу. Наразі національна поліція проводить розслідування, щоб підтвердити походження та обставини пожежі.

"Саме дим в кінцевому підсумку спричиняє шкоду"

"Ми виявили, що другий поверх заповнений димом, і нам довелося евакуювати мешканців, які там знаходилися, в безпечне місце", – розповів AFP пожежник Хосе Луїс Кастільо.

Шістнадцять людей були госпіталізовані в результаті вдихання диму. Їхньому життю нічого не загрожує.

"Проблема полягала в евакуації та наявності диму. Знову ж таки, саме дим в кінцевому підсумку завдає шкоди. Одна зі смертей сталася через вдихання диму", – розповів пресі пожежник Роберто Морейра.

Мешканці відселені

У резиденції, яка була відкрита з 1990 року, на момент пожежі проживало 38 осіб.

Через значні пошкодження, спричинені пожежею, мешканці не зможуть повернутися до будинку для літніх людей. Двадцять шість з них були переведені до двох інших закладів, а ще п'ятеро з неділі перебувають зі своїми сім'ями. Нарешті, четверо мешканців все ще перебували в лікарні на наступний день після пожежі.