ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росії не вистачає виробництва боєприпасів, необхідних для війни в Україні, заявляють західні чиновники

Велика Епоха
(Москва)

Росії не вистачає власного виробництва боєприпасів, щоб задовольнити свої потреби у війні з Україною, але президент Володимир Путін не полишає надії підкорити країну, заявили в середу західні чиновники, пише Reuters.

Військова промисловість Росії також бореться з впливом санкцій, сказали чиновники, додавши, що нездатність країни отримати доступ до західних компонентів підриває її здатність виробляти нові системи і ремонтувати старі.

Західні офіційні особи підсумовують ситуацію в той час, коли війна в Україні вступає в третій рік, а Росія перебуває на підйомі після взяття під контроль українського міста Авдіївка і на тлі попереджень про те, що в Україні також закінчуються боєприпаси.

"Ми не віримо, що Росія має якийсь інший план, окрім як продовжувати воювати в очікуванні, що кількість російської живої сили і техніки врешті-решт дасть про себе знати", – сказав один з чиновників на умовах анонімності.

Дефіцит поставок в Україні опинився в центрі уваги через залежність від західної підтримки грошима та спорядженням, особливо після того, як політичні суперечки у Вашингтоні призупинили американську допомогу в розмірі 61 мільярд доларів США.

Не вистачає артилерійських снарядів: за оцінками експертів і солдатів на передовій, російська артилерія зараз стріляє в п'ять разів частіше, ніж українська.

Однак західні чиновники заявили, що Росія також страждає від проблем, оскільки санкції сильно вдарили по військовому виробництву, викликаючи затримки і збільшуючи витрати, а це означає, що вона не може встигати за потребами війни.

Наслідком цього стало те, що Москва реквізувала військову техніку, яка призначалася для іноземних союзників, заявили вони. У березні минулого року ВПС Індії заявили, що через війну в Україні Росія не змогла доставити індійським військовим життєво важливі поставки, які вона зобов'язалася здійснити.

"Внутрішні можливості Росії з виробництва боєприпасів наразі недостатні для задоволення потреб конфлікту в Україні", – сказав один з чиновників.

Незважаючи на проблеми, цілі Путіна залишилися незмінними, застерігають чиновники, кажучи, що вони не вірять, що Росія відмовилася від своїх цілей підпорядкування України.