ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Трамп знову порівняв свою ситуацію з переслідуванням Навального

Велика Епоха
Дональд Трамп виступає під час загальних зборів телеканалу Fox News Channel 20 лютого 2024 р., у Грінвіллі, штат Північна Кароліна, тоді як модератор Лора Інграхам слухає його. (AP Photo/Chris Carlson)

У вівторок Дональд Трамп знову порівняв свої судові звинувачення з обставинами життя російського дисидента Олексія Навального, який помер в арктичній в'язниці, пише AP News.

Виступаючи на міських зборах каналу Fox News перед аудиторією в Грінвіллі, штат Південна Кароліна, Трамп висловив співчуття з приводу смерті Навального, в якій президент Джо Байден та інші західні лідери звинувачують Путіна. Потім Трамп переключився на себе, повторивши свої твердження про те, що судові переслідування проти нього викликані політикою.

"Навальний — це дуже сумна ситуація, і він дуже хоробрий, він був дуже хоробрим хлопцем", — сказав Трамп у відповідь на запитання телеведучої каналу Fox News Лори Інграхам. "Він повернувся, він міг би залишитися осторонь, і, чесно кажучи, напевно, було б набагато краще залишатися осторонь і говорити з-за меж країни, а не повертатися назад, тому що люди думали, що таке може трапитися, і це справді сталося".

"І це жахливо, але це відбувається і в нашій країні", — продовжив Трамп, припустивши, що звинувачення у кримінальних справах, зокрема дві справи, пов'язані з його спробами скасувати свою поразку у 2020 році, є доказом того, що США "у багатьох відношеннях перетворюються на комуністичну країну".

"Мені висували звинувачення чотири рази... і все через те, що я займаюся політикою", — сказав Трамп. "Вони висували мені звинувачення щодо таких безглуздих речей".

Він навів порівняння зі своїм програшем у суді в цивільній справі про шахрайство минулого тижня, в якому суддя в Нью-Йорку зобов'язав Трампа виплатити 355 мільйонів доларів штрафу після того, як з'ясувалося, що він роками брехав про своє багатство. З відсотками Трамп винен державі близько 454 мільйонів доларів.

"Це форма (переслідування) Навального", — сказав Трамп. "Це форма комунізму, фашизму".

У вівторок Інграхам запитала, чи вважає Трамп, що він може стати "потенційним політичним в'язнем" до кінця свого життя, як Навальний. Трамп ухилився від відповіді.

"Якби я програвав в опитуваннях, про мене б навіть не говорили, і в мене не було б жодних судових витрат", — відповів він. "Якби я вийшов, я думаю — хоча вони так мене ненавидять, я думаю, якби я вийшов, вони б усе одно сказали: "Давайте переслідувати цього хлопця, ми не можемо терпіти цього хлопця"".

Інграхам почала дискусію з того, що запропонувала Трампу прояснити свою попередню публічну згадку про смерть Навального. У своєму повідомленні в соціальних мережах через 72 години після того, як російська влада підтвердила смерть Навального, Трамп порушив мовчання, не згадавши ні Путіна, ні сім'ю Навального.

"Раптова смерть Олексія Навального змусила мене дедалі більше й більше усвідомлювати, що відбувається в нашій країні", — написав він, після чого звинуватив "НЕЧЕСНИХ, радикально лівих політиків, прокурорів і суддів, які ведуть нас шляхом руйнування" і повторив свої твердження про те, що американські вибори рясніють фальсифікаціями.