ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після пожежі в гуртожитку батьки дівчаток подали на уряд Гайани до суду (ВІДЕО)

Велика Епоха
Обвуглені руїни гуртожитку в середній школі для дівчаток із числа корінного населення після нічної пожежі в Махдії, Гайана, 22 травня 2023 року. (Департамент громадської інформації Гайани через AP Photo, File)

Батьки двох дівчаток-підлітків, які вижили після пожежі в гуртожитку, унаслідок якої торік загинули 20 осіб, подали до суду на уряд, звинувативши його в недбалості, пише AP News.

Згідно з документами, якими адвокати поділилися з журналістами в середу, постраждалі, які пережили пожежу в гуртожитку Махдія для дівчаток з числа корінного населення недалеко від кордону з Бразилією, вимагають виплати понад 50 000 доларів.

Слідчі заявили, що пожежу навмисно влаштувала учениця, яка була засмучена тим, що в неї конфіскували мобільний телефон.

Адвокат Юзі Андерсон звинуватив уряд у тому, що він не оснастив школу необхідним пожежним обладнанням, не навчив персонал методам евакуації та діям у надзвичайних ситуаціях, а також не надав позначені, добре освітлені шляхи виходу, вогнегасники та інше аварійне обладнання.

Андерсон також заявив у позові, що дівчатка зазнали сильних опіків тіла, вдихання диму і психічної травми, ставши свідками загибелі 19 жінок і хлопчика, які опинились у залізній пастці, коли менеджери гуртожитку в паніці намагалися знайти ключі від замкнених дверей.

Одна з дівчаток заявила у своїх свідченнях, що у неї досі серйозні проблеми зі сном і "труднощі у спілкуванні та взаємодії з однолітками".

У липні минулого року уряд Гайани заявив, що виплатить по 25 000 доларів батькам кожного з 20 осіб, які загинули внаслідок пожежі.

Позов надійшов приблизно через місяць після того, як призначена урядом комісія, відповідальна за розслідування смертельної пожежі, звинуватила владу в тому, що гуртожиток експлуатувався без належних систем екстреної допомоги. У своєму звіті комісія заявила, що "не було ні системи пожежної сигналізації, ні системи виявлення пожежі, ні покажчиків виходу, ні системи виявлення диму. У будівлях було всього три вогнегасники, а на всіх вікнах були решітки".

Влада заявила, що решітки необхідні для того, щоб дівчатка не тікали і не спілкувалися з багатими золото- і алмазодобувачами, які працюють неподалік.

Комісія рекомендувала уряду підвищити рівень безпеки в гуртожитках, включно зі встановленням вогнегасників і спринклерних систем.

Шкільні гуртожитки широко використовуються в сільських районах Гайани для дітей з віддалених гірських районів і джунглів, які не можуть виїхати додому після закінчення навчального дня і повернутися вчасно наступного дня.

Відео по темі: