ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через обвал піску загинула дівчинка, яка гралася на пляжі Флориди (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Після загибелі 7-річної дівчинки на пляжі у Флориді відпочивальників знову попереджають про небезпеку ігор із піском.

Слоан Маттінглі з Індіани загинула у вівторок вдень на пляжі Лаудердейл-бай-Сі, коли краї глибокої ями (від 1 м до 1,5 м) обрушилися на неї та її 9-річного брата Меддокса. Хлопчик виявився похований по груди, а дівчинку завалило повністю. На відео, знятому випадковим свідком, видно, як близько 20 дорослих намагаються відкопати дитину за допомогою рук і пластикових відер, але пісок продовжує обвалюватися.

На пляжі Лаудердейл-бай-Сі, невеликого анклаву на північ від Форт-Лодердейла, немає рятувальників. Перші помічники шерифа прибули приблизно за чотири хвилини після обвалення, а парамедики і пожежники — за кілька хвилин, згідно з дзвінками 911, опублікованими офісом шерифа округу Бровард у середу.

Двоє з тих, хто телефонував, назвали себе дипломованими медсестрами, але вони нічим не могли допомогти. "Там маленька дівчинка, похована під піском, і вони до неї ще не дісталися", — сказала одна медсестра оператору. Інша жінка, плачучи, повідомила диспетчеру: "Там ціла група чоловіків, які намагаються копати, розкопуючи пісок".

Сандра Кінг, представник пожежно-рятувального департаменту Помпано-Біч, сказала, що рятувальники використали лопати для вигрібання піску і дошки для стабілізації ями, але коли вони дісталися до дівчинки, у неї не було пульсу. Парамедики негайно розпочали реанімаційні заходи, але в лікарні Слоан оголосили мертвою. Про стан хлопчика не повідомляють.

За словами Кінг, батьки дітей були у страшному розпачі, а парамедиків, які надавали допомогу, довелося відпустити зі зміни.

"Це була жахлива, жахлива сцена. Тільки уявіть, що в одну хвилину ваші діти граються в піску, а за кілька секунд виникає небезпечна для життя ситуація — ваша дівчинка похована", — сказала Кінг, чий департамент обслуговує Лодердейл-бай-Сі.

Декілька трагічних обвалень на рік

Згідно з новинами та медичним дослідженням 2007 року, щороку в США на пляжі, у парку або вдома від обвалення ями з піском гине від трьох до п'яти дітей. Інші отримують серйозні травми, і їм потрібне штучне дихання.

Серед загиблих — 17-річний підліток, якого торік закопали на пляжі в Північній Кароліні, 13-річний підліток, який копав піщану дюну в парку штату Юта, і 18-річний підліток, який копав разом із сестрою на пляжі в Нью-Джерсі. Два нещасні випадки сталися у 2022 році.

Не замислюються про ризики

"Ризик цієї події надзвичайно оманливий через його асоціацію з розслабленими місцями відпочинку, які зазвичай не вважаються небезпечними", — йдеться у висновку дослідження New England Journal of Medicine.

Рятувальники кажуть, що батьки мають бути обережними, дозволяючи своїм дітям копати на пляжі, і не дозволяти їм забиратися занадто глибоко.

Патрік Баффорд, керівник рятувальної служби в Кліруотері, штат Флорида, каже, що його співробітники попереджають сім'ї, якщо яма стає занадто великою, але іноді вони не помічають цього вчасно.

"У нас бували випадки, коли люди опинялися поруч або гинули через обвал", — сказав він. "Ви хочете, щоб їм було весело, (але) є різниця між веселощами і небезпекою, з якою вони можуть зіткнутися. Людям важко зрозуміти, що пляж може становити небезпеку. Погані речі все одно можуть трапитися, незважаючи ні на що. Будьте розсудливі".

Шон ДеРоза, який керує фірмою, що займається підготовкою рятувальників, каже, що "багато людей не замислюються про ризики, дозволяючи дітям копати глибокі або широкі ями".

"Вони знають, що пісок може скотитися вниз або що може обвалитися стіна, але вони не уявляють, що їхня дитина так швидко опиниться похованою під піском", — сказав він. "Вони також не розуміють, наскільки складно буде витягнути дитину з піску після обвалення".