ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

HSBC повідомила про рекордний прибуток, але страждає від зв'язків із Китаєм (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Прибуток банківського гіганта HSBC у 2023 році склав понад 30 мільярдів доларів. Зростання досягло 80 відсотків. Попри це, велике списання коштів з боку одного з китайських банків за останні три квартали обернулося для HSBC величезними збитками.

Останніми місяцями прибуток HSBC різко зріс. 2023 року він перевищив 30 мільярдів доларів. Це на 78% більше, ніж роком раніше.

Попри те, що банк отримав великий прибуток, він також прийняв серйозний удар з боку Китаю. Настільки, що в останньому кварталі 2023 року HSBC втратив понад 150 мільйонів доларів. Старі інвестиції пішли не за планом. 2004 року HSBC купив 19% акцій китайського банку. Але вони подешевшали на три мільярди доларів. Частково це пов'язано з уповільненням темпів зростання економіки Китаю.

HSBC досі залишається в Китаї, тоді як інші західні банки зменшують свої операції в країні. Торік HSBC погодився купити портфель управління роздрібними активами китайського Citibank. Лондонський банківський гігант заявив, що, як і раніше, впевнений у китайській економіці.

Водночас недавно голова правління HSBC Марк Такер сказав, що економічні показники Китаю виявилися «гіршими, ніж очікувалося».

Новина про те, що прогнози не виправдалися, призвела до того, що у другій половині дня у середу акції банку в Гонконгу впали більш ніж на 3%.

Попри це, банк планує винагородити інвесторів новим викупленням акцій на суму 2 мільярди доларів і заявляє, що розгляне можливість виплати спеціальних дивідендів.

Співробітники також очікують збільшення зарплати, оскільки банк має намір збільшити свої бонусні виплати.

Загальна винагорода генерального директора Ноеля Куїна збільшилася майже вдвічі – до 10,6 мільйона доларів.

HSBC заявляє, що, як і раніше, обережно ставиться до перспектив кредитування цього року, оскільки багато ключових ринків досі стикаються з інфляцією та повільним зростанням.

Торік витрати самого банку зросли більше, ніж очікувалося. За словами його керівництва, у 2024-му вони стануть ще вищими.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube