ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За даними поліції, у Швеції налічується близько 62 000 осіб, пов'язаних зі злочинними угрупованнями (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Близько 62 000 осіб є активними членами злочинних угруповань або мають зв'язки з ними, повідомила в п'ятницю поліція Швеції, де влада роками бореться з насильством, пов'язаним з організованою злочинністю, пишет Reuters.

За останнє десятиліття кількість смертельних перестрілок у цій північній країні з 10-мільйонним населенням зросла більш ніж утричі і наразі є набагато вищою, ніж у сусідніх країнах.

"Ми ідентифікували 14 000 осіб як активних учасників злочинних мереж", – заявила на пресконференції комісар національної поліції Петра Лунд. "Переходячи до осіб, які мають зв'язки з цими мережами, ми оцінюємо їх у 48 000 осіб".

У 2022 році у Швеції сталося 62 стрілянини зі смертельними наслідками, додав міністр юстиції Гуннар Строммер.

"У 2023 році, хоча кількість стрілянини зі смертельними наслідками дещо знизилася, за попередніми даними, у Швеції сталося в дев'ять разів більше стрілянини зі смертельними наслідками, ніж у Норвегії, Данії та Фінляндії разом узятих", – сказав він на тій самій прес-конференції.

У той же час, кількість нападів із застосуванням вибухівки була найвищою за всю історію, додав він.

"Ми говоримо про системну злочинність з високою схильністю до насильства, яка змушує свідків мовчати, погрожує соціальним працівникам, проникає в органи влади і політичні партії, торгує наркотиками, обманює людей похилого віку і наші системи соціального забезпечення", – сказав Строммер про злочинні мережі.

У вересні минулого року сталося 11 смертельних перестрілок, і він став найсмертоноснішим місяцем у Швеції з 2019 року.