ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Велика Британія, вивчаючи уроки України, витратить $5,7 млрд на військові безпілотники

Велика Епоха
Вид на будівлю Міністерства оборони в Лондоні, Велика Британія, 15 січня 2024 року. (REUTERS/Anna Gordon/File Photo)

Британія витратить 4,5 мільярда фунтів стерлінгів (5,7 мільярда доларів) на забезпечення своїх збройних сил безпілотниками протягом наступного десятиліття після того, як війна в Україні продемонструвала важливість безпілотних систем у конфлікті, заявив уряд у четвер, пише Reuters.

Через два роки після початку війни Росії з Україною безпілотні літальні апарати стали ключовим фронтом бойових дій, і обидві сторони прагнуть отримати перевагу в технологіях.

Дрони або безпілотні літальні апарати (БПЛА) – дешеві у виробництві і можуть спостерігати за пересуванням противника і скидати боєприпаси з високою точністю.

Міністерство оборони Великої Британії заявило, що нові інвестиції прискорять постачання безпілотників до армії, Королівського військово-морського флоту та Королівських військово-повітряних сил для використання у розвідці, рекогносцировці, спостереженні, нанесенні ударів та матеріально-технічному забезпеченні.

"Конфлікт в Україні став інкубатором для нових способів ведення війни, і ми повинні вивчити і впровадити ці важкі уроки", – сказав у своїй заяві міністр оборонних закупівель Джеймс Картлідж.

"Зрештою, мова йде про те, щоб винести уроки з українського фронту і закупити безпілотники для Збройних сил Великої Британії у великих масштабах".

Британія вже постачає Україні безпілотники. Вона заявила, що витратить 200 мільйонів фунтів стерлінгів на безпілотні системи із загального пакета підтримки вартістю 2,5 мільярда фунтів стерлінгів, і вже передала Україні 4 000 безпілотників.

Безпілотники, які вже використовуються британськими військами, включають Evolve Dynamics Sky Mantis, вагою 7,7 кг, і Reaper MQ-9A, який використовується Королівськими військово-повітряними силами для розвідки та ударних місій.