ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Війна в Україні залишається "відкритою раною" в серці Європи: Глава ООН (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

"У будь-якій війні страждають усі. Але народ України жахливо страждає від війни, яку розв'язала проти нього Росія", – сказав Антоніу Гутерріш.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у п'ятницю наголосив на глобальних наслідках конфлікту в Україні, закликавши Росію дотримуватися Статуту ООН.

"Два роки потому і десять років після спроби незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь – війна в Україні залишається відкритою раною в самому серці Європи", – заявив Гутерріш на засіданні Ради Безпеки ООН.

Він додав, що настав час для миру, заснованого на Статуті ООН, міжнародному праві та резолюціях Генеральної Асамблеї.

"У будь-якій війні страждають усі. Але народ України жахливо страждає від війни, яку проти нього розв'язала Росія", – сказав Гутерріш, нагадавши, що понад 10 000 цивільних чоловіків, жінок і дітей було вбито.

Пошкодження та руйнування лікарень, шкіл, медичних закладів та цивільної інфраструктури є "частими та все більш інтенсивними", – сказав він.

"ООН задокументувала широкомасштабну і тривожну жорстокість. Незалежна міжнародна слідча комісія по Україні повідомила про катування цивільних осіб та ув'язнених, а також про понад двісті випадків сексуального насильства, переважно з боку сил Російської Федерації.

"Всі винні мають бути притягнуті до відповідальності", – підкреслив глава ООН.

Багато українців переживають "живий кошмар втрати своїх дітей", сказав Гутерріш, додавши, що майже 4 мільйони українців стали внутрішньо переміщеними особами, а понад чотирнадцять з половиною мільйонів людей всередині країни потребують гуманітарної допомоги.

"Війна також шкодить народу Росії. Тисячі молодих росіян гинуть на фронтах. Також страждає мирне населення, яке потрапляє під удари по російських містах. Небезпека ескалації та розширення конфлікту є дуже реальною", – підкреслив він.

Гутерріш підкреслив, що війна поглиблює геополітичні розбіжності, розпалює регіональну нестабільність, звужує простір для вирішення інших нагальних глобальних проблем.

"Крім того, перспектива того, що ця війна може призвести до ядерної катастрофи, викликає страх у всьому світі. Обидві сторони конфлікту повинні вжити всіх можливих заходів, щоб запобігти цьому – на всіх ядерних об'єктах по всій країні", – додав він.

ООН також продовжуватиме наполягати на свободі та безпеці судноплавства в Чорному морі, а також на тому, щоб українські та російські продукти харчування та добрива, які так необхідні Україні та Росії, потрапляли на світовий ринок, сказав він.