ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Члени Радбезу ООН закликали РФ підкоритися міжнародному праву і припинити війну

Велика Епоха
Солдати 58-ї механізованої бригади української армії очікують на підвезення на позиції в LAV M113 у Донецькій області, Україна, 01 грудня 2023 року.

Кілька країн-членів ООН у п'ятницю закликали Росію припинити війну в Україні. Війна Росії суперечить статуту ООН, заявили вони, закликавши Москву підкоритися міжнародному праву.

Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне назвав війну "несправедливою, невиправданою, незаконною та агресивною". На відміну від Росії, Україна хоче миру, сказав Сежурне на засіданні Ради Безпеки ООН, додавши: "Ніхто не хоче миру більше, ніж український народ", пише Anadolu Agency.

"Ця війна незаконна і суперечить Статуту ООН, правилам і принципам, що лежать в основі міжнародного порядку, який ми побудували після Другої світової війни", — сказав він.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон закликав членів Ради виступити проти президента Росії Володимира Путіна "не тільки з симпатії до України, а й тому, що його дії в Україні небезпечні для всіх інших".

Він додав, що "повага до суверенітету лежить в основі" міжнародної системи та ООН.

"І тому для нас немає нічого важливішого, ніж побачити, що Путін зазнав поразки", — сказав Кемерон. "Ми не повинні падати духом. Ми повинні бути стійкими".

Лінда Томас-Грінфілд, посланник США в ООН, заявила, що тоді як члени Ради, які сидять за одним столом, закликали до дипломатії та деескалації, Путін "відкрито обрав війну". Вона закликала посилити підтримку України, щоб допомогти їй боротися за справедливий, міцний мир, заснований на фундаментальних принципах Статуту ООН.

"Давайте будемо максимально відвертими: якщо Росія сьогодні складе зброю, війна закінчиться; якщо Україна складе зброю, з Україною буде покінчено", — додала Томас-Грінфілд.

Російський посланник в ООН Василь Небензя, зі свого боку, заявив, що рік тому західний блок намагався просувати свої мирні ініціативи і відкрито навіював президенту України Володимиру Зеленському думку про те, що він може перемогти Росію.

"Україна зазнала повного краху, а Захід продовжує накачувати країну зброєю і обговорювати тупикові мирні перспективи", — сказав він.

"Для народу України стає дедалі очевиднішим, наскільки неефективний його уряд і наскільки йому не вистачає незалежності", — сказав він. "У цій маріонетковій війні... Україна програє".

"Будь-який конфлікт рано чи пізно закінчується", — сказав Небензя. "Немає сумнівів, що український конфлікт теж закінчиться. Безсумнівно, що чим довше він триватиме завдяки постійній підтримці Заходу, тим менш вигідними будуть мирні дивіденди для України", — додав він.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ім'я Росії є синонімом "агресії, військових злочинів і варварства".

"Ми продовжуємо наполягати на тому, що Росія не має законного права бути присутньою за цим столом, і майбутня реформа має виправити цю історичну помилку, яка призвела до згубних наслідків", — сказав він.

"Лише завдяки нашим рішучим і спільним діям ми зможемо поставити агресора на місце та відновити міжнародний мир і безпеку", — сказав Кулеба.

Підкресливши, що Україна вірить в ООН і Статут ООН, він додав: "Ми вітаємо невтомні зусилля відповідальних членів Ради".