ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зростання цін на какао може призвести до дефіциту шоколаду в усьому світі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Боби какао

Любителі шоколаду в усьому світі можуть зіткнутися з дефіцитом цих ласощів, оскільки ціни на какао досягли небувалих висот, а економісти прогнозують відсутність тенденції до зниження впродовж 2024 року.

З початку минулого року ціни на какао зросли більш ніж удвічі, сягнувши в другий тиждень лютого рекордної позначки в 9 010,59 доларів за тонну на нью-йоркському товарному ринку.

Як стверджується, зростання цін спричинене зниженням врожайності на Березі Слонової Кістки, що виробляє майже 40% світового обсягу какао-бобів, і Гані, де виробляється 20%. Цьому сприяли несприятливі погодні умови, контрабанда і хвороба пожухлих пагонів.

Ель-Ніньо, погодна модель, що викликає посуху в Західній Африці, мала значний вплив на виробництво какао в цих країнах. Сильні сезонні вітри і нестача опадів також сприяли дефіциту, що змусило торговців шукати постачальників і призвело до зростання цін.

Виробники шоколаду, внаслідок зростання вартості первинних інгредієнтів, готуються до потенційного уповільнення попиту.

У звіті постачальника інгредієнтів Henley Bridge йдеться про те, що зростання цін на какао на 15-20% у першій половині 2024 року, як очікується, продовжиться до кінця року. Таке різке зростання цін уже позначилося на галузі: виробники шоколаду коригують свою діяльність, щоб залишитися на плаву.

"Це засмучує, враховуючи, що за останні роки ми не спостерігали такого значного зниження обсягів виробництва какао", — сказав Anadolu президент групи покупців какао в Гані Самуель Адімадо. "Ми не тільки спостерігаємо падіння виробництва, а й змушені скорочувати масштаби своєї діяльності, зокрема звільняти і розривати контракти з деякими співробітниками".

Однак Хав'єр Блас, експерт з енергетики та сировинних товарів із Лондона й оглядач Bloomberg, вважає, що "це необхідна криза".

"Світу потрібні вищі ціни, щоб стимулювати повторну посадку мільйонів старих дерев — і краще піклуватися про нинішні", — сказав він у нещодавньому пості на сайті X.

Наслідки нестачі какао впливають не тільки на шоколадний бізнес. Інші продукти, в яких какао використовується як інгредієнт, як-от косметика і фармацевтика, можуть зіткнутися зі зростанням цін або порушенням ланцюжка поставок.