ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пекін наймає приватні хакерські компанії для атак на іноземні уряди (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Документи, що просочилися в мережу, показують, що китайський режим співпрацює з приватними хакерами, щоб дістати секретну інформацію про уряди інших країн.

Припускають, що головна розвідслужба Пекіна наймає сотні приватних компаній для атак на іноземні уряди.

Хакери заявляють, що вони атакували сервери держустанов Великої Британії, Тайваню, Індії, Таїланду, Південної Кореї та Малайзії.

Невідомо, чи є у списку США. Але країна десятиліттями була об'єктом кібершпигунства з боку КНР. Китайські хакери змогли добути цінний вихідний код Google й Adobe, особові справи понад чотирьох мільйонів американських держслужбовців, а також інформацію про більш ніж 20 мільйонів людей, які мають допуск до секретної інформації.

Повернімося до документів, що просочилися. Їх опублікували на GitHub минулого тижня. Вони надійшли від китайської охоронної фірми під назвою I-Soon. Вона працює на китайські військові та розвідслужби, зокрема на понад п'ятдесят поліційних агентств по всьому Китаю і десятки інших державних компаній та установ. Серед них – нафтовий гігант PetroChina та банк розвитку Shanghai Pudong.

Існують сотні інших приватних компаній, таких як I-Soon. Водночас вони атакують іноземні уряди на замовлення влади КНР.

Як припускають, хакерам із i-Soon вдалося дістати дані про плани уряду Тайваню. Ця інформація може бути корисною в разі китайського вторгнення. Також вони здобули дані про урядові установи Таїланду, зокрема про міністерство закордонних справ, розвідувальне управління та сенат.

У документах, що просочилися, згадується продаж даних, пов'язаних із НАТО, хоча незрозуміло, чи були вони у відкритому доступі. Керівництво альянсу повідомило Washington Post, що НАТО стикається з постійними кіберзагрозами й залишається напоготові.

До списку також потрапили користувачі Microsoft, Apple та X. У рекламі I-Soon стверджується, що вона може допомогти клієнтам контролювати облікові записи outlook та отримувати контактну інформацію з айфонів. Крім того, відомо, що вона запускала фішингові кампанії проти користувачів X, колишнього Твіттера.

Китайська влада розслідує витік.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube