ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чоловік разом зі своєю собакою провів 30 днів у дикому лісі. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
(Courtesy of Hakan Karahan)

Турецький спортсмен, який веде кочовий спосіб життя, нещодавно додав нове заняття до свого дозвілля — дослідження природи. Провівши 30 днів у лісі зі своїм собакою, він удосконалив свої навички виживання.

«Ці пригоди мають на меті перевірити мої межі, виміряти мою витривалість і продемонструвати, чого людина може досягти в природі», — розповів 34-річний Хакан Карахан в інтерв’ю The Epoch Times.

Знімаючи свої пригоди на відео, пан Карахан, який спеціалізується на бігу на довгі дистанції та бере участь у міжнародних марафонах, прагне показати глядачам, як він живе з мінімальними витратами, досліджуючи нові країни та локації.

(Courtesy of Hakan Karahan)

У листопаді 2023 року спортсмен поділився своїм першим відео з 30-денного табору, в якому він побудував вісім укриттів з каміння та дерева, кожне з яких має свою унікальну історію.

«У першому 30-денному таборі я не хотів надто виснажувати себе, оскільки це був мій перший досвід», — сказав він. «Я зберігав достатню кількість їжі в каньйоні, де зупинився, оскільки не знав, як відреагує мій організм. Ця перша пригода стала для мене психологічною підготовкою. Однак у наступну мандрівку я не візьму з собою жодної їжі».

Пан Карахан, який зараз мешкає в Чорногорії, каже, що найскладнішим аспектом перебування в дикій природі є психологічна підготовка.

Перед тим, як вирушати в дорогу, він вивчає місцевість, включаючи погоду, рослинність і диких тварин.

«Я переконуюся, що вона не лежить на шляху міграції диких тварин, вільна від повалених дерев, які можуть загнити, і не схильна до повеней», — каже він.

Однак це не означає, що на шляху не буде несподіванок. Однієї ночі стадо диких кабанів оточило притулок, який він зробив для себе і своєї собаки Сайли, 4-річної американської акіти.

(Courtesy of Hakan Karahan)
(Courtesy of Hakan Karahan)

«Сайла безстрашно напала на кабанів і відігнала їх, — розповідає пан Карахан, — Вона мій найкращий друг, мій компаньйон. Вона завжди мені допомагає».

Очевидно, що зв’язок між ними надзвичайно міцний. Сайла, яка колись жила на вулиці, була взята на виховання паном Караханом, коли їй було лише 2 роки.

«Я завжди беру її з собою, куди б я не йшов», — сказав він. «Я дуже щасливий, що вона зі мною».

Розповідаючи про свої унікальні ремесла, пан Карахан показує, що всі матеріали для будівництва житла бере з природи.

«Я рубаю колоди з повалених, гнилих дерев і будую з каміння, знайденого в околицях», — сказав він.

На будівництво кожного з його укриттів розміром приблизно 1,8 на 2,7 метра він витрачає в середньому від 3 до 4 днів. Щоб залишатися в теплі та комфорті протягом ночі, пан Карахан розпалює камін.

Зазвичай він бере воду з сусіднього каньйону. Однак він також знає, як добути її методом випаровування, що є життєво важливою навичкою для виживання.

Щоб добути їжу, пан Карахан ходить на риболовлю.

За час його перебування в лісі погода постійно змінюється: сонячні дні раптово перетворюються на дощові. Через 30 днів молодий турок сказав, що найбільше сумує за ліжком і можливістю прийняти гарячий душ.

Однак, поміркувавши, він зауважив, що це варте всіх труднощів.

(Courtesy of Hakan Karahan)
(Courtesy of Hakan Karahan)
(Courtesy of Hakan Karahan)
(Courtesy of Hakan Karahan)

Його перша 30-денна пригода навчила його силі людського розуму перед обличчям труднощів, додала йому впевненості та мотивації для подальшого розширення меж виживання.

«Моя впевненість зросла, і я більше вірю в те, що зможу виконати свій другий 30-денний план виживання на острові посеред океану без їжі та води», — сказав він.

Під час своєї другої 30-денної пригоди пан Карахан планує опинитися на острові в Індійському океані.

Хоча він знімав свою діяльність на камеру, натхненний позитивним впливом відео, якими він ділиться з 2019 року, життя в дикій природі стало для нього справжнім цифровим очищенням.

«Це дозволило мені дистанціюватися від людей і технологій, здійснивши мою мрію про тривалу відпустку», — каже пан Карахан, який з юних років цікавився природою.

Розповідаючи про свій досвід виживання в дикій природі, пан Карахан радить іншим здійснювати свої мрії.

«У цьому житті немає нічого неможливого — все починається і закінчується у вашій голові», — каже він.