ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Польща та Канада обговорили збільшення експорту українського продовольства до бідних країн за межами Європи

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск (праворуч) і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо (ліворуч) звертаються до ЗМІ після переговорів про європейську безпеку і підтримку сусіда Польщі, України, в її боротьбі проти російської агресії, у Варшаві, Польща, в понеділок, 26 лютого 2024 року. Трюдо повертається з візиту до Києва. (AP Photo/Czarek Sokolowski)

Прем'єр-міністри Канади та Польщі в понеділок обговорили збільшення експорту українського зерна та інших культур до найбідніших країн світу, щоб послабити протести фермерів у Європі, які вбачають в українських товарах загрозу для ринку, пише AP News.

Джастін Трюдо після візиту в Україну також обговорив питання безпеки та подальшої підтримки Києва зі своїм польським колегою Дональдом Туском.

Говорячи про протести в Європі проти масового імпорту дешевого українського зерна, Туск заявив, що обидва лідери бачать необхідність збільшення експорту до бідніших і голодніших країн світу.

Фермери в Польщі та інших країнах кажуть, що імпорт продовольства з України підриває їхні джерела доходу, незважаючи на те, що європейські уряди підтримують Україну в її боротьбі з російським вторгненням.

"Канада і Польща могли б радикально збільшити можливості експорту українського зерна до голодуючих, нужденних країн", – сказав Туск.

За його словами, Польща готова допомогти у фінансуванні таких проєктів, які могли б принести "велике полегшення польським та європейським фермерам, Україні та тим, хто чекає на дешеве продовольство в інших регіонах світу".

Лідери двох країн також обговорили плани Польщі щодо розвитку ядерної енергетики, в тому числі малих атомних електростанцій – галузі, в якій Канада є лідером. Трюдо запевнив, що його країна готова підтримати Польщу в цьому процесі.