ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Сицилії чоловік убив свою дружину і двох синів, які, на його думку, були одержимі дияволом

Велика Епоха
Джованні Баррека з дружиною. (Facebook)

11 лютого 2024 року мою рідкісну відпустку порушили раптові телефонні дзвінки. Головні італійські телеканали та газети хотіли дізнатися мою думку про жахливий злочин. У сицилійському селі Альтавілла Міліція чоловік на ім'я Джованні Баррека катував і вбив свою дружину Антонеллу і двох синів, Кевіна й Емануеля, яким було 16 і 5 років, відповідно, а потім здався поліції. Баррека стверджував, що йому довелося вбити дружину і синів, тому що в них вселився диявол.

Як це часто буває в подібних випадках, інформація спочатку була суперечливою. Повідомлялося, що третя дитина Барреки, 17-річна дочка, дивом врятувалася від розправи. Однак пізніше вона зізналася, що була спільницею свого батька.

Одним із небагатьох джерел інформації для ЗМІ була сторінка Барреки у Facebook. Він розміщував там релігійні матеріали про пророцтва, дияволів і екзорцизм із різних джерел, зокрема відео за участю Роберто Аматуллі, колишнього перукаря з Барі, який став самопроголошеним євангелічним проповідником і мандрівним екзорцистом.

Деякі журналісти зображували Аматуллі шарлатаном і натхненником злочину в Альтавілла Міліція. Але Аматуллі рішуче заперечував другу частину обвинувачення, аргументуючи тим, що ніколи не зустрічався з Баррекою.

Через деякий час подружня пара з Палермо, Массімо Каранденте і Сабріна Фіна, була заарештована і звинувачена в участі у вбивствах. Хоча вони стверджують, що не винні, влада вважає, що є докази того, що вони були частиною молитовної групи, яка збиралася в будинку Барреки й вела розмови про небезпечні діяння сатани та його поплічників. За словами прокурора, вони також брали участь у смертоносних "екзорцизмах".

Релігійний пост Массімо Каранденте у Facebook: "Для мого Бога немає меж. Він — Бог неможливого".

Оскільки в Італії в період з 1998 по 2004 роки сатаністи скоїли кілька злочинів, деякі ЗМІ наполягали на тому, що Баррека був членом "сатанинського культу".

Відповідь, яку я запропонував у передачі "Porta a Porta", і яку багато хто визнав переконливою — це те, що ніякого "культу" не було. Я вважаю, що "культ" взагалі не є коректною категорією, хоча існують "злочинні релігійні рухи" як у рамках старої, так і нової релігійної традиції. Можливо, це були четверо людей (включно з донькою Барреки), які зустрічалися, щоб поділитися своїм страхом перед дияволом і параноєю з приводу змов. Але вони є частиною іншого явища.

Массімо Інтровіньє на італійському ток-шоу №1 "Porta a Porta" з ведучим Бруно Веспою.

За матеріалами BITTER WINTER