ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У 2023 році спостерігалося зростання примусової праці уйгурів

Велика Епоха
Уйгури "із задоволенням" працюють на великій фабриці. (Згенеровано ШІ на основі пропагандистських плакатів)

У соціальних мережах наївні користувачі, або тролі КПК стверджують, що в Сіньцзяні все добре, а переміщення уйгурів в інші провінції на примусові роботи — це було в минулому.

Нова доповідь видатного дослідника Адріана Зенца присвячена темі "Примусова праця в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі: оцінка примусового переміщення робочої сили у 2023 і на початку 2024 року". Цитуючи здебільшого документи самої КПК, Зенц повідомляє, що 2023 року влада поставила за мету збільшити переведення уйгурських робітників в інші провінції на 38%.

"Трудовий трансфер" — це ярлик, що охоплює дві різні сіньцзянські реальності. Він позначає примусове переведення сільських працівників і ув'язнених із "трансформаційних" таборів на заводи. Друга реальність — це "боротьба з бідністю" в інших регіонах і провінціях, куди переводять уйгурських робітників.

Робітників із Сіньцзяна відправляють на автобусах у віддалені провінції. (Згенеровано ШІ на основі пропагандистських плакатів)

Що стосується першого проєкту, то "до третього кварталу 2023 року СУАР (Сіньцзян-Уйгурський автономний район) уже перевищив обсяг трудових переведень 2022 року в 3,03 мільйона людино-годин". Усі ці дані отримані з офіційних джерел КПК.

Що стосується другого проєкту, то Сі Цзіньпін у серпні 2023 року сказав, що "необхідно посилити програму, яка пов'язує східні провінції Китаю з етнічними районами Сіньцзяна для міжпровінційного переведення робочої сили".

Примусове переведення робочої сили в інші провінції не служить меті похвалитися економікою останніх коштом рабської праці. На півдні регіону "переведення робочої сили є частиною зусиль держави з "оптимізації" (тобто скорочення) уйгурського населення у південному Сіньцзяні, щоб "покласти край домінуванню уйгурської етнічної групи" на їхній батьківщині". Ця політика, йдеться в доповіді, "тривала до початку 2024 року", і є плани зі збільшення квот цього і 2025 року.

"Примусова праця уйгурів стає все більш поширеною". Заходу варто припинити брати участь у використанні рабської праці уйгурів і карати тих, хто це робить.

За матеріалами BITTER WINTER