ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай заарештував понад 1000 тибетців через протест проти будівництва греблі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Масові арешти на південному заході Китаю привернули увагу Держдепартаменту США. Влада КНР заарештувала понад тисячу тибетців, зокрема й ченців. На кадрах видно, як люди благають поліціянтів зупинитися. Потім їх заарештовують.

Тибетці вийшли на знак протесту проти запланованого будівництва місцевої греблі. У межах проєкту затоплять шість монастирів. Також жителі двох сіл будуть змушені переселитися.

На цих кадрах чернець стоїть навколішки перед чиновниками, благаючи їх не руйнувати монастир. До нього приєдналися інші місцеві.

Монастирі – основа тибетської культури. Але вони дратують Пекін, бо це джерело легітимності та влади для тибетського народу.

Ченці й черниці допомагають зберігати тибетську культуру й мають значний вплив у місцевих громадах. Вони також проводять акції протесту, що робить монастирі головними символами опору тибетців комуністичному контролю. Китайська влада вже знищила в Тибеті понад шість тисяч монастирів.

Офіційний представник Держдепартаменту США висловив стурбованість через арешти. Заступник секретаря з прав людини в Держдепартаменті написав на сайті X (цитата): «Китай має поважати права людини та свободу слова».

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube