ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр Польщі заявив, що США будуть винні в подальших поразках України

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час спільної пресконференції з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок та міністром закордонних і європейських справ Франції Стефаном Сежурном після переговорів у рамках Веймарського трикутника в замку Ла Кель Сен-Клу під Парижем, Франція, 12 лютого 2024 року. (REUTERS/Sarah Meyssonnier/Pool/File Photo)

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у понеділок закликав спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона дозволити голосування щодо нової американської допомоги Україні, заявивши, що Джонсон буде винуватцем, якщо законопроєкт провалиться, а Росія просунеться на полі бою, пише Reuters.

Висловлювання європейського дипломата підкреслили побоювання Європи про те, що консервативні республіканці Палати представників заблокують постачання американських боєприпасів, яких Україна гостро потребує, щоб стримати російські війська. Спікер, союзник колишнього президента США Дональда Трампа, відправив палату на двотижневу перерву, не поставивши законопроєкт щодо України на голосування.

Україна відчуває брак особового складу і боєприпасів, особливо важких артилерійських снарядів, і втрачає позиції на сході країни після того, як відвоювала близько половини території, захопленої Росією під час повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

Виступаючи в аналітичному центрі Atlantic Council, Сікорський сказав, що Джонсон "у минулому тепло відгукувався про Україну".

"Тому я хотів би, щоб він знав, що весь світ стежить за тим, що він робитиме, і якщо пропозицію не буде ухвалено і Україна зазнає поразки на полі бою, це буде його відповідальністю", — продовжив він.

Сікорський сказав, що звертається "особисто до спікера Майка Джонсона: будь ласка, дозвольте демократії йти своєю чергою. Будь ласка, давайте винесемо (цей законопроєкт) на голосування".

Як спікер, Джонсон вирішує, які законопроекти будуть винесені на голосування. Деякі республіканці, які виступають за допомогу Україні, кажуть, що цей захід пройде в Палаті, якщо він дозволить його ухвалити.

"Убивче вторгнення президента Росії Володимира Путіна в Україну відбувається за пособництва злочинної сім'ї диктаторів", — сказав Сікорські, посилаючись на військову допомогу, яку надають Москві Іран і Північна Корея.

За його словами, перемога Путіна в Україні "запросить на світову арену ще більше головорізів, і це призведе до жахливих наслідків".