ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нова Зеландія скасовує першу у світі заборону на тютюн (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Нова Зеландія скасує у вівторок перший у світі закон про заборону продажу тютюнових виробів для майбутніх поколінь, заявив уряд, незважаючи на те, що дослідники та учасники кампанії попереджали про ризик смерті людей у результаті цього.

Найжорсткіші антитютюнові правила, які мали набути чинності з липня, забороняли продаж тютюнових виробів тим, хто народився після 1 січня 2009 року, знижували вміст нікотину в тютюнових виробах і скорочували кількість роздрібних торговців тютюном більш ніж на 90%.

Новий коаліційний уряд, обраний у жовтні, підтвердив, що скасування закону відбудеться у вівторок у терміновому порядку, що дозволить йому скасувати закон без обговорення з громадськістю, як і було заплановано раніше.

Заступник міністра охорони здоров'я Кейсі Костелло заявив, що коаліційний уряд прагне зменшити рівень куріння, але застосовує інший регуляторний підхід, щоб запобігти цій звичці та зменшити шкоду, яку вона завдає.

"Незабаром я подам до кабінету міністрів пакет заходів, спрямованих на розширення інструментів, які допоможуть людям кинути палити", – сказав Костелло, додавши, що правила щодо вейпінгу також будуть посилені, щоб утримати молодь від куріння.

Це рішення, яке зазнало значної критики через його ймовірний вплив на стан здоров'я населення Нової Зеландії, також викликало критику через побоювання, що воно може мати більший вплив на Маорі та Пасифіки – групи населення з високим рівнем куріння.

За словами дослідниці Університету Отаго Джанет Хоек, скасування закону суперечить вагомим науковим доказам, ігнорує заходи, які активно підтримуються лідерами Маорі, і призведе до збереження нерівності у сфері охорони здоров'я.

"Масштабні клінічні випробування та моделювання показують, що цей закон швидко збільшив би рівень відмови від куріння серед курців і значно ускладнив би залучення молоді до куріння", – сказала Хоек, співдиректор групи, яка вивчає способи зменшення куріння.