ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США оцінюють варіанти розблокування російських активів на суму 285 мільярдів доларів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр фінансів США Джанет Єллен (Youtube/скриншот)

Міністр фінансів США Джанет Єллен у вівторок наголосила на необхідності термінового розблокування вартості заморожених російських суверенних активів, щоб спрямувати допомогу Україні, але заявила, що в США немає "найкращої стратегії", як це зробити.

Виступаючи на пресконференції напередодні зустрічей із колегами з G7 і G20, Єллен сказала, що США та їхні союзники оцінюють різні варіанти розблокування російських активів на суму приблизно 285 мільярдів доларів, заморожених 2022 року, і пов'язані з цим ризики.

Лідери G7 попросили представити рішення в червні.

Єллен визнала наявність ризиків, але відкинула побоювання деяких європейських країн щодо того, що конфіскація російських активів підірве роль долара США, євро або японської єни як важливих світових резервних валют.

"Я вважаю, що G7 має працювати разом, щоб вивчити низку підходів, які були запропоновані для розблокування їхніх економічних цінностей. Одним із них, звісно, є вилучення самих активів, але є й інші ідеї, наприклад, використання їх як застави для отримання позик на світових ринках", — сказала Єллен.

Вона сказала, що вважає "вкрай малоймовірним", що будь-які дії G7 щодо російських активів призведуть до масової відмови від валют, з огляду на унікальність цієї ситуації і те, що вона назвала нахабним порушенням Росією міжнародних норм.

За її словами, країни-учасниці представляють половину світової економіки, і будь-які дії вживатимуться в координації.

"Для G7 важливо працювати разом. Ми повинні знайти спосіб, який буде законним як для всіх наших країн, так і відповідно до міжнародного права", — сказала вона.

Єллен заявила, що існують "вагомі міжнародно-правові, економічні та моральні аргументи" на користь вилучення вартості з російських активів, і це також стимулюватиме Москву до перемовин про справедливий мир з Україною, якій доведеться заново відбудуватися й відновитися на суму близько 486 мільярдів доларів.

ЄС і G7 уже понад рік обговорюють, чи можна використати ці кошти і яким чином. Дві третини цих коштів знаходяться в ЄС, причому більша їх частина зберігається в бельгійській кліринговій палаті Euroclear.

Єллен заявила, що повністю схвалює перший крок, зроблений Європейським союзом для отримання прибутку від російських суверенних активів, але наполягає на подальших діях. Вона також знову закликала Палату представників Конгресу США до затвердження додаткової допомоги Україні в розмірі близько 61 мільярда доларів.

Минулого тижня британський прем'єр-міністр Ріші Сунак закликав ухвалити "сміливіші" заходи щодо російських активів, з огляду на те, що Україна потребує більшої кількості зброї дальнього радіусу дії, безпілотників і боєприпасів, а також іншої допомоги.