ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЗМІ показали ситуацію в економіці Китаю за допомогою графіків (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Як Захід може оцінити млявий стан економіки Китаю? У статті Wall Street Journal наведено кілька графіків, які відображають реальний стан речей у другій економіці світу.

Почнімо з китайського ринку нерухомості та цін на житло. Ці два показники вважаються двигунами економічного зростання країни. Але зараз вони різко падають.

Дедалі менше китайців хоче купувати будинки навіть якщо вони можуть це зробити.

Внутрішнє споживання в Китаї зменшилося ще більше, ніж ринок житла. Обидва показники зараз йдуть униз. Падає й обсяг інвестицій у приватний сектор.

Усі ознаки вказують на одне – Китай переживає дефляцію.

Напружені відносини між Китаєм та західним світом ще більше ускладнюють торгівлю. Зростають мита та обмеження.

У китайської влади мало виходів із цієї ситуації окрім як вливати більше грошей у вітчизняні фабрики та галузі сподіваючись підняти бізнес.

Іноземні інвестори активно шукають альтернативи Китаю. А іноземні підприємства прагнуть переїхати до інших країн.

Також Китай стикається з найважчою демографічною кризою за останні десятиліття. Згідно з повідомленнями ЗМІ та розслідуванням, смертність у країні досягла рівня пандемії. А народжуваність нижча, ніж під час Другої світової війни. Це показник зменшення кількості робочої сили та старіння населення.

На довершення цього, Пекін зіштовхнувся з приголомшливим рівнем державного боргу. Згідно з аналізом Wall Street Journal, він перевищує 300% ВВП.

Для порівняння, борг США зараз – близько 250 (двохсот п'ятдесяти) відсотків ВВП.

Економічне зростання в Китаї нижче, ніж у період до пандемії. Багато експертів сумнівається, що за китайської компартії економіка відновиться.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube