ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина звинуватила Росію в "інформаційній війні" після оприлюднення військових записів

Велика Епоха
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус виступає на пресконференції у Вільнюсі, Литва, 7 березня 2023 року. (Ints Kalnins/Reuters)

Міністр оборони Німеччини заявив у неділю, що Росія веде "інформаційну війну", спрямовану на створення розколу всередині Німеччини, що стало його першою реакцією на публікацію в Росії аудіозапису зустрічі вищого німецького військового керівництва, пише Reuters.

У п'ятницю російські ЗМІ опублікували 38-хвилинний запис розмови, в якій німецькі офіцери обговорювали зброю для України і потенційний удар Києва по Кримському мосту, що змусило російських чиновників вимагати пояснень.

У суботу Німеччина назвала це очевидним актом підслуховування і заявила, що проводить розслідування.

"Інцидент – це набагато більше, ніж просто перехоплення і публікація розмови... Це частина інформаційної війни, яку веде Путін", – заявив у неділю міністр оборони Борис Пісторіус.

"Це гібридна дезінформаційна атака. Вона спрямована на розкол. Це підрив нашої єдності".

Кремль неодноразово заперечував звинувачення у поширенні неправдивої або оманливої інформації, коли стикався із звинуваченнями з боку інших країн.

У п'ятницю речник російського міністерства закордонних справ заявив у соціальних мережах: "Ми вимагаємо пояснень від Німеччини", не уточнивши, в чому саме полягає занепокоєння.

Посольство Росії в Берліні не відповіло на електронний запит про коментар.

Учасники розмови обговорюють можливу поставку крилатих ракет "Таурус" Києву, яку канцлер Олаф Шольц публічно досі рішуче відкидав. Вони також говорять про підготовку українських солдатів і можливі військові цілі.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у суботу говорив з журналістами про "підступні плани Бундесверу (збройних сил Німеччини), які стали очевидними у зв'язку з публікацією цього аудіозапису. Це відверте самовикриття".

Колишній президент Росії Дмитро Медведєв, нині заступник голови Ради безпеки Росії, заявив у неділю, що запис свідчить про те, що Берлін готується до війни з Москвою.