ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через повінь у Казахстані евакуйовано понад 13 тисяч людей і 10 тисяч тварин (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У Казахстані евакуйовано понад 13 тисяч осіб, оскільки в 49 селах перекрито дороги через весняний паводок, викликаний таненням снігу, повідомило міністерство з надзвичайних ситуацій Казахстану в понеділок.

"Залученими силами і засобами врятовано та евакуйовано 13 659 осіб, із них 5 250 дітей. Водночас літаками державної авіації евакуйовано 1 655 осіб, зокрема 425 дітей", — ідеться в заяві.

Зазначається, що 6 034 особи, зокрема 2 386 дітей, перебувають у пунктах тимчасового розміщення в Актюбінській, Західно-Казахстанській, Акмолинській, Атирауській, Костанайській областях. Крім того, "10 684 сільськогосподарських тварин було вивезено в безпечні місця".

"Пік повені ще не пройдено, тому необхідно максимально використовувати всі засоби", — сказав президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на засіданні республіканського штабу, критикуючи губернаторів регіонів за відсутність належних протипаводкових заходів.

Говорячи про роботу співробітників МНС, він зазначив, що "в рятувальних операціях було задіяно 8 458 осіб, 2 124 одиниці техніки, 808 одиниць водовідкачувальної техніки та 65 плавзасобів, 14 повітряних суден від МНС, МВС, Міноборони, місцевих виконавчих органів і організацій".

"Головне завдання — не допустити людських жертв", — йдеться в заяві президії уряду Казахстану.