ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У США заарештували тік-токера, який закликав мігрантів заселятися в порожні будинки (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Нелегального мігранта, який привернув до себе увагу на TikTok, даючи мігрантам поради про те, як самовільно зайняти чужі будинки, заарештували в США.

Леонель Морено, громадянин Венесуели, прославився тим, що закликав своїх "співвітчизників-венесуельців" нелегально приїжджати до США і жити там як сквотери.

"Якщо в будинку ніхто не живе, ми можемо його захопити", — сказав він своїм 507 000 підписникам на TikTok у недавньому відео, яке переглянули понад 3,9 мільйона разів. Далі він повідомив, що у нього є "африканські друзі", які "вже зайняли близько семи будинків".

У заяві, опублікованій у п'ятницю, Імміграційна та митна поліція (ICE) повідомила, що Морено був заарештований в Огайо.

"Леонель Морено — нелегальний громадянин Венесуели, який незаконно в'їхав у країну 23 квітня 2022 року", — йдеться в заяві. "Прикордонний патруль спочатку помістив Морено в програму ATD [Альтернатива утриманню під вартою] і попросив його з'явитися до Управління із забезпечення дотримання законів протягом 60 днів після прибуття в пункт призначення, але він не з'явився в призначений термін".

"Наразі містер Морено перебуває під вартою в очікуванні подальших імміграційних процедур", — заявила ICE.

У своїх відео Морено розповів, що вивчав інженерну справу у венесуельському Університеті Ферміна Торо і проїхав через 12 країн, щоб потрапити до США. Минулого року він і його дружина просили притулку в Канаді, але зрештою опинилися в США, де його сім'я отримує більше соціальної допомоги від уряду.

"Вони не дали нам обіцяного готелю", — сказав він у відеоролику, опублікованому на його сторінці в Instagram торік, говорячи про те, як із ним поводилися в Канаді. "Вони дали нам місяць, а потім вигнали нас, і не дали нам обіцяних документів. Вони не дали нам роботу і не надали притулок".

В інших постах у соціальних мережах Морено, розмахуючи перед камерою пачками грошей, хвалився тим, що живе безплатно і купує їжу для своєї однорічної доньки на талони на харчування. Він стверджує, що його сім'я отримує від уряду 350 доларів на тиждень.

"Я не люблю працювати", — каже він своїм підписникам. "Народ, у Сполучених Штатах є мільйон прийомів, мільйон речей, які ви можете знайти".

У відеоролику, опублікованому на YouTube із лікарняної палати його дружини після пологів, він розповідає, що вони нічого не платили за медичні послуги та дякують "татові Байдену" за те, що він узяв на себе витрати.

Дії Морено в соціальних мережах зустріли схвалення від тих, хто підтримує нелегальних іммігрантів і сквотерів, але також викликали обурення з боку прихильників захисту кордонів і прав домовласників.

Губернатор Флориди Рон ДеСантіс відкрито згадував відеоролики Морено, коли підписував закон, спрямований на покарання людей, які намагаються самовільно оселитися в чужих будинках. Крім іншого, цей закон полегшує домовласникам звернення до поліції по допомогу у виселенні сквотерів зі своєї території.

"У нас навіть нелегальні іноземці виходять у соціальні мережі, даючи вказівки іншим нелегалам, як приїхати в цю країну і захопити власність", — сказав губернатор-республіканець. "Сьогодні в штаті Флорида ми говоримо дуже просто: те, що прийнятно в Нью-Йорку і Каліфорнії, тут неприйнятно. Ви не можете захоплювати чиюсь приватну власність і розраховувати, що це зійде вам із рук".

Закони про окупацію власності можуть відрізнятися залежно від штату. Наприклад, у Нью-Йорку сквотер може отримати право на "несприятливе володіння" за законом штату, якщо він прожив у власності 10 років або більше. У місті Нью-Йорк люди, які перебували в оселі лише 30 днів, можуть заявити про свої права сквотера.