ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Льотчик з Аляски з трьох 3 старих літаків зробив розкішне житло (ФОТО+ВІДЕО)

Велика Епоха
Джон Котвіцький. (Courtesy of fly8MA.com)

Льотний інструктор, який придбав три вживані вантажні літаки, перетворив їх на унікальне розкішне житло для студентів і туристів, а результати реконструкції просто вражають.

32-річний Джон Котвіцький, уродженець Флориди, керує льотною школою FLY8MA у Біг-Лейк, штату Аляска. Заснована у 2018 році, FLY8MA підготувала понад 20 000 людей за допомогою онлайн-курсів наземної школи для пілотів.

                 

«Наша місія полягає в тому, щоб сприяти змінам та інноваціям в авіаційній освіті, щоб допомогти зменшити кількість нещасних випадків», — сказав пан Котвіцький в інтерв’ю The Epoch Times. «Ми охоплюємо багато людей по всій країні, по всьому світу, які проходять ці курси, і ми постійно отримуємо запити на реальну льотну підготовку, щоб люди могли тренуватися з нами тут, на Алясці».

У 2021 році FLY8MA придбала понад 100 акрів землі, встановила приватну злітно-посадкову смугу і почала будувати каюти для студентів, які проходять льотну підготовку на місці. Потім вони вирішили, що можуть піти ще далі та придбати додаткові літаки, перетворити їх на Airbnbs і, зрештою, «просто створити дійсно унікальне проживання» тим, хто відвідує Аляску для навчання в льотній школі або відвідування інших визначних пам’яток, таких як тури на льодовик або дику природу.

Графік навчання

Після місяців досліджень, обдзвону, перегляду супутникових фотографій і спроб знайти занедбані літаки, пан Котвіцький отримав три пропозиції: Douglas DC-6, що раніше належав Everts Air Cargo і Fairbanks, який літав протягом 70 років, Douglas DC-9, колишній власник DHL Freight, літав протягом 40 років, і Boeing 727 — власник компанія FedEx. Всі ці літаки не використовувалися від п’яти до восьми років.

«Два з них прилетіли з Фербенкса, Аляска, це близько 300 миль від нас, а 727-й — з Анкориджа, а це близько 60 миль», — сказав пан Котвіцький. «Всі вони були відбуксировані по шосе, щоб дістатися сюди. Кожен з них коштував більше ніж 100 000 доларів, щоб дістатися до місця, враховуючи транспортні витрати та переміщення».

Загалом, літаки були в досить гарному стані, але на них накопичився бруд, мастило і кіптява від років, проведених в якості вантажних суден. FLY8MA розібрала літаки до голого металу, щоб ретельно очистити й знежирити їх, а також видалити будь-які небезпечні матеріали, які могли залишитися.

Роботи розпочалися у 2022 році, і на кожен літак пішло від чотирьох до п’яти місяців. Пан Котвіцький, який ніколи раніше не займався ремонтом літаків, сказав, що цей процес був «досить складним».

«Ми вирішили робити по одному літаку за раз, а не працювати над усіма трьома одночасно. Ми хотіли зробити один літак і довести його до кінця… виправити всі помилки, які ми могли б зробити, засвоїти деякі уроки, а потім перейти до другого, сподіваючись зробити його кращим. А потім так само перейти до третього», — сказав пан Котвіцький.

Фурнітура та обладнання

Щоб протистояти суворій зимовій погоді на Алясці, команда подбала про те, щоб усі три літаки були належним чином ізольовані, вентильовані та опалювані. Бажаючи зробити житло неймовірно комфортним, вони також встановили підлогу з підігрівом, кахельні душові кабіни та повноцінні кухні з повнорозмірними холодильниками та плитами.

Найбільшим викликом була робота всередині вигнутого металевого простору.

«Коли ми будуємо звичайні будинки або будиночки з дерева, вони мають квадратну або прямокутну форму», — каже пан Котвіцький. «Коли ви починаєте працювати всередині вигнутого простору, і це метал, ви не можете вбити цвях у метал; ви повинні свердлити й клепати. … Ви повинні зварювати, там, де зазвичай, просто прибиваєте або прикручуєте речі разом».

Всередині літака під час ремонту. (Courtesy of fly8MA.com)

Ще одним викликом був пошук сантехніків, електриків і теслярів з досвідом роботи в авіації. Врешті-решт, вони працювали з «командою людей» — від найманих підрядників до сусідів, друзів зі штату та за його межами, а також місцевих жителів, які почули про проєкт у новинах і зголосилися працювати на умовах неповного робочого дня. Загалом, на всіх етапах реконструкції на палубі було задіяно 2 025 робітників.

Всі оригінальні конструкції літаків і багато механічних частин були збережені, оскільки FLY8MA сподівається використовувати їх не тільки як житло, але і як навчальні інструменти.

Літаки після реконструкції. (Courtesy of fly8MA.com)

«Ми хотіли, щоб це був корисний навчальний інструмент для майбутніх пілотів і авіамеханіків, — сказав пан Котвіцький, — щоб вони могли прийти сюди й побачити багато систем, електропроводку, гідравліку, все, що є в літаку, і як це працює, щоб вони могли доторкнутися до них руками та побачити зблизька».

«Я не дизайнер інтер'єру, і не творча людина, але все, що я знав, це те, що я хотів, щоб це було красиво. Тож було багато спроб і помилок, випробування різних матеріалів… щоб знайти те, що буде довговічним і гарно виглядатиме».

Ніколи не здаватися

Хоча ремонт був дуже стресовим процесом для пана Котвіцького, він наполягає на тому, що частиною роботи пілота і роботи в авіації є принцип «ніколи не здаватися».

(Courtesy of fly8MA.com)
(Courtesy of fly8MA.com)
(Courtesy of fly8MA.com)

«Ти продовжуєш рухатися вперед, ти продовжуєш їхати й наполягати, доки не досягнеш мети. І ця впертість дійсно приносить свої плоди», — сказав він. «Звісно, найважче дотримуватися наміченого курсу і завершити проєкт, але саме так і можна досягти успіху».

Сьогодні DC-6 — це гостьовий будинок з двома спальнями та однією ванною кімнатою, що вміщує до шести осіб, з великою кухнею-вітальнею, їдальнею та відкритою терасою в лівому крилі з грилем для барбекю та чудовими краєвидами. DC-9 — це трикімнатний гостьовий будиночок з двома ванними кімнатами, що вміщує до дев’яти осіб, а 727 — це спільний простір з терасою і гідромасажною ванною для гостей, а також функціонує як «навчальний інструмент» з відкритими внутрішніми системами, які студенти можуть досліджувати.

Завершена реконструкція виявилася кращою, ніж пан Котвіцький міг собі уявити. Дві його найбільші перемоги — це посадка літаків на територію без жодних нещасних випадків і травм та прийом перших гостей. За його оцінками, команда витратила від $60 000 до $100 000 на ремонт кожного літака, і хоча він ніколи не планував витрачати так багато, він радий, що вони виклалися на повну.

«Лише кілька місяців тому 727-й був дуже брудним, старим, вживаним вантажним літаком, а тепер це дуже гарний, комфортний, розкішний Airbnb», — каже пан Котвіцький.

(Courtesy of fly8MA.com)
(Courtesy of fly8MA.com)
(Courtesy of fly8MA.com)

Зайве казати, що він отримує приголомшливі відгуки від гостей.

Взимку FLY8MA коштує близько 300 доларів за ніч за весь літак. Влітку вони планують брати 600-800 доларів за ніч. Вони також здають в оренду базові каюти поблизу для тих, хто бажає побачити літаки та зупинитися на ніч за 80-120 доларів США.

Пан Котвіцький і FLY8MA мають ще один потенційний «божевільний проєкт» у планах: 60-футову вежу управління повітряним рухом.

«Не те, щоб у нас в аеропорту був якийсь контроль повітряного руху… але просто є можливість піднятися високо і насолодитися всіма цими видами», — сказав пан Котвіцький.