ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські прокурори закликали оголосити Аллу Пугачову "іноземним агентом"

Велика Епоха
Російська співачка Алла Пугачова

Російські прокурори звернулися до міністерства юстиції з проханням розглянути питання про визнання співачки Алли Пугачової "іноземним агентом". Це дозволить офіційно оголосити одну з найвідоміших зірок Росії ворогом Кремля.

Віталій Бородін, активіст, який очолює антикорупційну групу і регулярно виступає на державному телебаченні, подав офіційний запит про визнання Пугачової іноагентом. Потім Бородін опублікував лист із Генпрокуратури про те, що до міністерства юстиції було надіслано запит із проханням розглянути це питання.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков сказав, що не чув жодних офіційних заяв із цього приводу.

Такий крок майже напевно потребуватиме схвалення Кремля. Потрапляння до списку "іноземних агентів", який наразі налічує 787 організацій і людей, часто є першою ознакою серйозних неприємностей з боку російської влади. Однак для багатьох це звання вважається "почесним знаком" — свідченням того, що вони протистоять кремлівському режиму.

Останнім часом прихильники Путіна засуджували Аллу Пугачову на підставі того, що з моменту теракту в "Крокус Сіті Хол" минуло шість днів, перш ніж вона зробила публічний коментар.

"Горе має бути в душі, а не в Instagram", — написала вона в Instagram у четвер.

Пугачову також розкритикували за вибачення перед таджицькою співачкою, яка плакала через "публічні тортури" таджиків, затриманих за підозрою в причетності до теракту.

2022 року Пугачова попросила державу оголосити її іноземним агентом на знак солідарності з її чоловіком, телевізійним коміком Максимом Галкіним, який того ж року потрапив до списку іноагентів.

Після того як Путін ввів війська в Україну у 2022 році, Алла Пугачова покинула Росію. Співачка та її чоловік виступають проти війни. У неї є ізраїльське громадянство, і вона періодично поверталася на батьківщину на деякий час.