ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай зберігає перше місце серед ворогів американців

Велика Епоха
Солдати стоять на варті біля Будинку народних зборів у Пекіні. (Frederic J. Brown/AFP via Getty Images)

Останнє опитування Gallup показало, що для американців Китай залишається ворогом номер один. Росія та Іран посідають друге та третє місця відповідно.

За словами адмірала Джона Акіліно, командувача американськими військами в Індо-Тихоокеанському регіоні, ці три диктатури плюс Північна Корея складають "Вісь зла". 20 березня він назвав нинішні обставини у сфері безпеки "найнебезпечнішими з усіх, що бачив за свою 40-річну кар'єру".

Остання ознака активності Осі: напади терористів-хуситів, підтримуваних Іраном, на міжнародні судна в Червоному морі. 21 березня хусити погодилися пропустити китайські та російські кораблі. В обмін Пекін і Москва обіцяють підтримувати терористів на міжнародних форумах, особливо в ООН. Якщо не протидіяти якимось чином, кораблі Осі отримають перевагу в міжнародних водах над Сполученими Штатами та їхніми союзниками, що посилить геополітичне протистояння.

Чому Китай, очолюваний Китайською комуністичною партією (КПК), на думку американців, є найгіршою серед цих країн? Три основні історичні причини: Китай є джерелом Covid-19; він загрожує союзникам і партнерам США в Азії, зокрема Австралії, Японії, Тайваню і Філіппінам, вторгненням або ядерними ударами; він щороку краде до 600 мільярдів доларів американської інтелектуальної власності. Є й інші причини: спроба використовувати TikTok для зловмисного впливу на Конгрес, загроза водопостачанню США за допомогою хакерських атак і агресія проти традиційного союзника США, Філіппін, у Південнокитайському морі.

Європа повільно усвідомлює небезпеку Китаю, почасти через велику ділову активність Німеччини в цій країні. Проте Брюссель дедалі частіше дивиться на Пекін із настороженістю.

19 березня Європейський союз провів урочисте відкриття статуї "Стовп ганьби", що нагадує про бійню на площі Тяньаньмень у 1989 році. На відкритті були присутні данський скульптор Єнс Гальскіот і сім депутатів Європейського парламенту, які представляють найбільші політичні коаліції. Пан Гальскіот зазначив, що нова інсталяція перед будівлею парламенту посилає "сильний сигнал Китаю, що його цензура не діє в Європі".

Європейський союз дедалі тісніше співпрацює зі Сполученими Штатами в боротьбі з "Віссю зла". Зокрема, він чинить тиск на Пекін, щоб той припинив підтримувати Росію та її війну проти України. 21 березня агентство Reuters повідомило, що Вашингтон і Брюссель погрожують китайським і турецьким фінансовим інститутам вторинними санкціями за сприяння торгівлі з Росією за допомогою юаня. Загроза введення вторинних санкцій, схоже, спрацювала: деякі китайські банки тепер відмовляються проводити такі операції з російськими компаніями, стверджують у Кремлі.

Попри всі виклики, які "Вісь зла" кидає Сполученим Штатам та їхнім союзникам, той факт, що кілька китайських банків піддалися загрозі американських і європейських санкцій, показує, що у Заходу все ще є економічний вплив на Китай, навіть коли йдеться про його наймогутнішого союзника, Росію. Москва і Пекін уже багато років просувають власну валюту і власну мережу міжнародних міжбанківських переказів. Вони намагаються зробити це через своїх партнерів по групі БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка). Однак доти, доки ці країни залежать від експорту на ринки США та їхніх союзників, вони відчуватимуть значний тиск від загрози запровадження вторинних санкцій.

Країни "Великої сімки", до якої входять США, Канада, Велика Британія, Франція, Італія, Німеччина та Японія, все ще мають достатній економічний вплив, що становить близько 26,4% світового ВВП, щоб уберегти світ від воєн, які розв'язує "Вісь зла".

За матеріалами The Epoch Times